14:15 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (18)
  32

  Anksčiau Europos Komisija suteikė Lietuvos ūkininkams finansinę paramą daugiau nei devynių milijonų eurų sumai, tačiau ekspertai teigia, kad šių pinigų nepakanka ūkiams atnaujinti

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Europos Komisija skyrė beveik 17 milijonų eurų pernai nuo liūčių nukentėjusiems Lietuvos ūkininkams, praneša Žemės ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  Europos Komisija patenkino Lietuvos žemės ūkio ministerijos prašymą ir iš ES Solidarumo fondo vienai iš pirmųjų Lietuvai skyrė 16,9 mln. eurų.

  EK iš viso skyrė 34 milijonus eurų pirmosioms keturioms valstybėms narėms, kurios 2017 metais patyrė stichines nelaimes ir prašė paramos: Graikijai, Lenkijai, Lietuvai ir Bulgarijai.

  2017 metais ilgalaikiai stiprūs lietūs padarė žalos ne tik žemės ūkio sektoriui, tačiau paveikė ir kitus sektorius: buvo pažeistos melioracijos ir drenažo sistemos, užlietos visuomeninės paskirties patalpos ir teritorijos, rajoniniuose keliuose atsivėrė smegduobės, išplovos.

  Vyriausybė, įvertinusi susidariusią situaciją,  visoje Lietuvos teritorijoje  paskelbė valstybės lygio ekstremaliąją situaciją.

  Dėl susidariusios kritinės situacijos pernai Žemės ūkio ministerija pateikė paraišką Europos Komisijai dėl lėšų Lietuvai skyrimo iš ES Solidarumo fondo. Vadovaujantis šio fondo nuostatomis, parama gali būti skiriama išlaidoms, padarytoms  atstatant viešosios infrastruktūros objektus. Artimiausiu metu vyks diskusijos su Europos Komisija dėl lėšų panaudojimo galimybių ir taisyklių.

  Ministerijos duomenimis, Lietuvos ūkininkai pernai patyrė žalą deveik 40 milijonų eurų sumai.

  Europos Komisija anksčiau patvirtino nutarimą, kuriuo nuo liūčių ir potvynių nukentėjusiems Lietuvos ūkininkams skyrė truputį daugiau nei devynių milijonų eurų kompensaciją.

  Temos:
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (18)

  Dar šia tema

  Lietuvos ūkininkai iki birželio 4-osios gali kreiptis kompensacijos už žuvusius pasėlius
  Dėl ilgalaikių liūčių žalą patyrė 27% Lietuvos grūdinių pasėlių
  EK skyrė 9,1 mln eurų paramos nuo liūčių nukentėjusiems ūkininkams
  Tegai:
  liūtis, ūkininkai, kompensacija, Europos Komisija (EK), Lietuva

  Svarbiausios temos