04:30 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  "Lietuvos energijos" energetikos įmonių grupei priklausianti įmonė "Lietuvos dujų tiekimas" 2018 metams įsigijo du suskystintųjų gamtinių dujų krovinius

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos bendrovė "Lietuvos dujų tiekimas", priklausanti valstybės valdomai "Lietuvos energijos" energetikos įmonių grupei, 2018 metams įsigijo du suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinius (apie 2 TWh), rašo įmonės spaudos tarnyba.

  Planuojama, kad SGD "Lietuvos dujų tiekimo" klientams bus pristatytos iš Norvegijos. Pirmasis krovinys Lietuvą pasieks jau iki birželio vidurio.

  Pasak "Lietuvos dujų tiekimo" generalinio direktoriaus Manto Mikalajūno, bendrovė jau keletą metų laikosi strategijos diversifikuoti savo įsigijimus — dalį dujų importuoti per dujotiekius pagal metines sutartis, o kitas pirkti momentiniais sandoriais SGD rinkoje.

  "Proporcijos tarp SGD ir vamzdynais įsigyjamų dujų šiek tiek kinta kiekvienais metais. Mūsų tikslas — atsižvelgiant į situaciją tarptautinėse rinkose, pasiūlyti kuo geresnes tiekimo sąlygas savo klientams", — pridūrė Mikalajūnas.

  Be to, Mikalajūnas pasidalino, kaip įmonei pavyko užtikrinti patikimą dujų tiekimą konkurencingomis kainomis šiais metais.

  "Pasinaudodami po rinkos liberalizavimo Latvijoje palankesnėmis tapusiomis Inčiukalnio gamtinių dujų saugyklos sąlygomis, vasarą įsigytas SGD pasidėjome pasaugoti iki šių metų ir tokiu būdu užsitikrinome patikimą tiekimą konkurencingomis kainomis šiais metais", — sakė Mikalajūnas.

  Dalyvauti "Lietuvos dujų tiekimo" pirkime buvo pakviesta 15 SGD tiekėjų. Įsigijimų konsultacijas teikė kita "Lietuvos energijos" grupės įmonė "LITGAS".

  Iš viso nuo 2014 metų spalio, kai Klaipėdos SGD laivas-saugykla "Independence" pradėjo veiklą, terminalas priėmė 42 importuojamus SGD krovinius — tai yra 5,4 mln. kubinių metrų SGD.

  Lietuva yra tik nuomininkė, o ne "Independence" savininkė, ir svarsto, kokių veiksmų imtis po to, kai 2024 metais pasibaigs nuomos laikotarpis. Terminalo išpirkimo kaina gali siekti 160 milijonų eurų. Tiksli suma yra nustatyta sutartyje ir yra įslaptinta informacija.

  Dar šia tema

  Klaipėdos SGD terminalas priėmė jubiliejinį krovinį
  Grybauskaitė tikisi, kad SGD pirkimas iš JAV leis įveikti Rusijos dujų monopolį
  Lietuva tikisi bendradarbiauti su JAV tiekiant SGD į Latviją ir Estiją
  Eurokomisija uždėjo kryžių ant SGD — Baltijos šalių svajonių
  Tegai:
  suskystintos gamtinės dujos (SGD), Lietuvos dujų teikimas, Lietuva

  Svarbiausios temos