04:47 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (59)
  34

  Vokietijos kompanija priklauso "Rosatom" struktūroms. Išvakarėse Seimas pritarė NSGK tyrimo rezultatams, kuriuose Rusijos valstybinė korporacija vadinama grėsme

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Naujas Ignalinos AE direktorius Audrius Kamienas mano, kad Rusijos atominės energetikos korporacijos "Rosatom" valdoma Vokietijos bendrovė "Nukem" negalės pretenduoti į IAE užsakymus dėl grėsmės nacionaliniam saugumui, praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Vokietijos bendrovė "Nukem" užsiima laikinosios panaudoto branduolinio kuro saugyklos (LPBKS) kūrimu ir kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo komplekso sukūrimu Ignalinos atominėje elektrinėje.

  Kamienas pabrėžė, kad dabar įmonė negalės gauti šių užsakymų. Tarp pretendentų yra JAV projektavimo, inžinerijos ir statybos įmonė "Aecom", tarptautinės aviacijos kompanijos "Airbus Group" padalinys "Airbus Defence and Space", Prancūzijos branduolinės ir atsinaujinančios energetikos bendrovė "Areva" ("Orano") branduolinės energetikos bendrovė "GE Hitachi Nuclear Energy" ir Prancūzijos "Veolia".

  Išvakarėse Seimas pritarė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo rezultatams, kuriuose Rusijos valstybinė korporacija vadinama grėsme. Ataskaitoje koncernas "MG Baltic" ir valstybinė korporacija "Rosatom" vadinami grėsmėmis nacionaliniam saugumui. Pasak parlamentarų, Rusijos bendrovės "dominavimas" energetikos sektoriuje yra nesuderinamas su Lietuvos energetikos nepriklausomybės nuo Rusijos užtikrinimu.

  Portale "Rubaltic" rašoma, kad "Rosatom" veiklos tyrimas galėtų tapti vadovybės reputacijos skandalo priedanga, nes pagrindinė Lietuvos korupcijos skandalo "veikėja" buvo ne Rusijos bendrovė.

  Be to, Lietuvos valdžia nepatenkinta tuo, kad "Rosatom" dalyvauja Astravo AE statybose, dėl kurių vyksta ginčai tarp Vilniaus ir Minsko.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (59)

  Dar šia tema

  Teismas pradėjo nagrinėti Ignalinos AE aukciono bylą
  Energetikas: netgi Lietuvos elitas norėjo išsaugoti Ignalinos atominę elektrinę
  Tegai:
  Ignalinos AE, Lietuva

  Svarbiausios temos