09:21 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Generalinė prokuratūra, archyvinė nuotrauka

  Dėl "Oro navigacijos" pirkimo kreiptasi į Generalinę prokuratūrą

  CC BY-SA 3.0 / wikipedia / Vilnietis / Lietuvos Generalinės prokuratūros pastatas Vilniuje
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  41 0 0

  Duomenų su orlaiviais apsikeitimo sistemą 2014 metais "Oro navigacija" įsigijo iš Suomijos įmonės NRPL AERO OY, tačiau nustatyta, kad šio gamintojo specifinė sistema nėra parduota ir neveikia nė vienoje realioje aplinkoje

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Kreiptasi į Generalinę prokuratūrą dėl VĮ "Oro navigacija" įsigytos automatinės duomenų apsikeitimo su orlaiviais sistemos — įranga, kurios vertė 455 tūkst. eurų, neatitinka organizuoto pirkimo sąlygų, įmonės poreikių, negalėjo ir nebus naudojama pagal paskirtį, praneša Susisiekimo ministerija.

  Prokurorų prašoma įvertinti, ar pirkimo metu įmonei vadovavusių asmenų ir atsakingų įmonės darbuotojų veiksmuose nėra nusikalstamos veiklos požymių.

  "Įmonė išleido beveik pusę milijono eurų įrangai, kuri jau keletą metų dūla sandėlyje. Tai — nusikalstamas požiūris į valstybės pinigus strateginėje įmonėje. Reikia labai kategoriško atsakingų asmenų veiklos ir jų ryšių su konkrečiais tiekėjais įvertinimo", — sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

  Duomenų su orlaiviais apsikeitimo sistemą  2014 metais "Oro navigacija" įsigijo iš Suomijos įmonės NRPL AERO OY. Ši sistema turėjo būti skirta apsikeisti duomenimis tarp skrydžių vadovo ir orlaivio piloto. Nustatyta, kad šio gamintojo specifinė sistema nėra parduota ir neveikia nė vienoje realioje aplinkoje. Dėl jos veikimo trūkumų ji taip ir nebuvo pradėta naudoti oro navigacijos paslaugoms teikti.

  Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Susisiekimo ministerijos inicijuoto tyrimo metu nustatyta, kad buvę įmonės atsakingi darbuotojai galimai palaikė artimus santykius su tiekėjų atstovais.

  2001-2017 metais "Oro navigacijai" vadovavo Algimantas Raščius. Pagal ministerijos domenis, 2017 metų pradžioje jis buvo atleistas iš įmonės generalinio direktoriaus pareigų už šiurkščius pažeidimus.

  Anksčiau Susisiekimo ministerija inicijavo tyrimą VĮ "Lietuvos oro uostai". Ten ministerijos iniciatyva užkirstas kelias neskaidriam pusės milijono eurų vertės baldų įsigijimui, nustatyti ir kiti piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo atvejai.

  Dar šia tema

  Prokuratūra prašo suimti "CityBee" merginą pražudžiusį vairuotoją
  Anykščiuose prokuroras nušalintas nuo tarnybos už alkoholio vartojimą darbo vietoje
  Generalinė prokuratūra įšaldė partijos "Tvarka ir teisingumas" lėšas
  Tegai:
  VĮ "Oro navigacija", Generalinė prokuratūra
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos