21:34 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  trasa, archyvinė nuotrauka

  Savivaldybių asociacija: trūksta lėšų keliams taisyti ir prižiūrėti

  © Sputnik / Александр Липовец
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  2510

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad vienas iš esminių klausimų šalies regionuose liko keliai, jų būklė ir priežiūra, bei žvyrkeliai

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Vyriausybėje kartu su savivaldos ir atsakingų institucijų atstovais aptartas Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPP) įgyvendinimas, praneša Vyriausybės kanceliarja.

  Per pasitarimą diskutuota apie Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų savivaldybėms paskirstymo principus, jų naudojimo kelių tinklui plėsti tvarkos taikymo problemas ir reglamentavimo tobulinimą. 

  "Per dažnus vizitus šalies regionuose vienas iš esminių klausimų yra keliai, jų būklė ir priežiūra, bei žvyrkeliai. Turime ieškoti būdų, finansavimo šaltinių, kaip padaryti, kad lėšos būtų panaudojamos tinkamai, darbai atliekami efektyviai.  Savivalda turi būti išgirsta ir tik identifikavus kelių infrastruktūros problemas galėsime pagreitinti procesus", — sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Lietuvos savivaldybių asociacija atkreipė dėmesį, kad visoms savivaldybėms trūksta lėšų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti ir prižiūrėti. Kitos opios problemos — drastiškai apribotos savivaldybių skolinimosi galimybės, lėšų skyrimo kriterijai, tinkamos finansuoti išlaidos ir Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimas.

  Susisiekimo ministerija įpareigota sudaryti specialią darbo grupę, kuri ketina savo rekomendacijas ir konkrečius sprendimo būdus pateikti per mėnesį.

  Atkreipiame dėmesį, kad didžiąją lėšų dalį kelių remontui ar palaikymui Lietuvoje skiria Europos Sąjunga.

  Praeitą savaitę atsirado pranešimų apie tai, kad Lietuva iš Briuselio ketina prašyti 430 mln. eurų keliams gerinti.

  Dar šia tema

  Videofaktas: kaip NATO šarvuočiai juda Lietuvos keliais
  Dėl NATO šarvuočių avarijos Prienų rajone Lietuva prašys iš ES 0,5 mlrd eurų keliams
  Tegai:
  Vyriausybė, Lietuva

  Svarbiausios temos