12:58 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Geriamasis vanduo, archyvinė nuotrauka

  Siekiama mažinti geriamojo vandens paslaugų kainą

  © Photo: Depositphotos Hyrman
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Aplinkos ministerijos siūlomo naujo įstatymo projekto nuostatomis siekiama mažinti, o ne didinti vandens paslaugų kainą vartotojams

  VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Viešojoje erdvėje paskelbta informacija, kad Aplinkos ministerijos parengtos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų įstatymo pataisos didins kainas gyventojams nėra teisinga, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Įstatymo projekte numatomos naujos geriamojo vandens tiekėjui pareigos, susijusios su geriamojo vandens tiekimu karštam vandeniui ruošti, kai daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai pagal Šilumos ūkio įstatymą pasirenka antrąjį apsirūpinimo karštu vandeniu būdą: šiluma karštam vandeniui ruošti perkama iš šilumos tiekėjo, o geriamasis vanduo karštam vandeniui ruošti perkamas iš geriamojo vandens tiekėjo.

  Naujosios pataisos numato, kad geriamojo vandens, tiekiamo karštam vandeniui ruošti, nuostoliai gali būti įtraukiami į paslaugų kainą tik tuo atveju, jei geriamojo vandens tiekėjas įrodytų, kad vandens nuostoliai susidaro dėl butų savininkų kaltės.

  Lempa, archyvinė nuorauka
  © Sputnik / Марина Лысцева

  Projektu kaip tik geriamojo vandens tiekėjai skatinami imtis konkrečių veiksmų, kad nebūtų nuostolių, kurie automatiškai būtų įtraukiami į kainą. Įstatymo projekto nuostatomis siekiama mažinti, o ne didinti vandens paslaugų kainą vartotojams.

  Įstatymo projekte taip pat nustatoma, kad už vandens paslaugas gyventojai atsiskaito pagal butuose įrengtus apskaitos prietaisus, išskyrus tuos atvejus, kai daugiabučių namų savininkai patys pasirenka atsiskaityti už vandens paslaugas pagal namo įvadinį skaitiklį.

  Dar šia tema

  "Vilniaus vandenys" maždaug penktadaliu mažina daugelį paslaugų kainų
  Tegai:
  vandens tiekimas, kaina, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos