18:45 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Dabar Lietuvos bendrovė kasmet moka apie 60 milijonų eurų už Norvegijos laivo nuomą, kurios terminas turėtų baigtis 2024 metais

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Valstybei priklausanti įmonė "Klaipėdos nafta" pasiūlė išpirkti SGD saugojimo laivą, nes terminalo nuoma viršija gamtinių dujų kainą, rašo "Parlamentskaja gazeta".

  Šiuo metu bendrovė nuomoja terminalą iš Norvegijos ir kasmet moka 60 milijonų eurų. Nuomos laikotarpis turėtų baigtis 2024 metais. Preliminariais duomenimis, išpirkimo suma gali siekti 121-160 mln. eurų.

  "Klaipėdos nafta" vadovas Mindaugas Jusius sakė, kad, remiantis nepriklausomų ekspertų vertinimu, "Indepedence" pirkimas yra pelningesnis nei jo nuoma.

  Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pabrėžė, kad sprendimas dėl Klaipėdos terminalo likimo turėtų būti priimtas kuo greičiau. Jis taip pat mano, kad tai leis Vyriausybei taupyti pinigus.

  Lietuva pastatė savo SGD terminalą 2014 metais. Pasak valdžios, jis turėjo padėti regionui atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. SGD tiekiamos iš Norvegijos ir JAV, tačiau 60 proc. dujų importuojama iš Rusijos.

  Lietuva taip pat planavo gauti Klaipėdos terminalo regioninį statusą, kad gautų finansinę paramą iš ES, tačiau Latvija ir Estija nepalaiko šio projekto.

  Dar šia tema

  Iki birželio vidurio Lietuvą pasieks pirmas "Lietuvos dujų tiekimas" SGD krovinys
  Klaipėdos SGD terminalas priėmė jubiliejinį krovinį
  SGD terminalo savininkas praturtėjo dviem milijonais eurų Lietuvos sąskaita
  Tegai:
  SGD, SGD terminalas, Lietuva

  Svarbiausios temos