19:08 2019 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  Klaipėdos nafta, archyvinė nuotrauka

  Vakarų Lietuvoje paskelbtas naftos gavybos konkursas

  © Photo : Lietuvos Respublikos energetikos ministerija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Konkursas skelbiamas, siekiant išduoti leidimą tirti (atlikti paiešką, žvalgybą), o atradus – naudoti naftos išteklius šiame plote

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Šiandien, birželio 15 dieną, Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos paskelbė Tradicinių angliavandenilių (naftos) išteklių naudojimo Šilutės-Tauragės plote konkursą, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso komisija šių metų pradžioje vienbalsiai pritarė konkurso sąlygoms ir pasisakė už konkurso skelbimą. Jis skelbiamas, siekiant išduoti leidimą tirti (atlikti paiešką, žvalgybą), o atradus — naudoti naftos išteklius šiame plote. Išduoti leidimą ir sudaryti sutartį su konkurso laimėtoju numatoma 2019 metais.

  Konkursui siūlomas plotas yra Šilutės, Tauragės ir Jurbarko rajonų bei Pagėgių savivaldybių teritorijose ir užima 1800 km2 plotą. Šilutės-Tauragės ploto naftingumas buvo tirtas tarybiniais metais: buvo atlikti 2D seisminės žvalgybos tyrimai 222 profiliuose, kurių bendras ilgis — 1 610 km, išgręžti 38 tyrimo gręžiniai, aptiktos kelios naftai kauptis perspektyvios kaupavietės — Barzdėnų, Šilutės, Rambyno bei 1982 metais atrastas Lauksargių naftos telkinys. Pastarojo geologiniai naftos ištekliai to meto įvertinimu siekė 184 tūks. m3, o išgaunamieji — 37 tūkst. m3.

  Atsižvelgiant į turimus to meto geologinius duomenis ir dabartinius angliavandenilių išteklių mokesčio tarifus, plote suradus ir ėmus eksploatuoti ekonominę vertę turinčius naftos išteklius, į Lietuvos biudžetą galėtų būti sumokėta nuo 0,1 iki 2 mln. eurų šių mokesčių. Naftos gavybos plėtrą įpareigoja Vyriausybės nutarimu patvirtinta Naftos paieškos ir gavybos Lietuvoje strategija.

  Dar šia tema

  "Klaipėdos nafta" pasirašė naftos produktų krovos sutartį su K2 SAGL
  Lietuvoje mažėja naftos gavyba
  Rusija iki 2018 metų nutrauks naftos produktų eksportą per Baltijos šalių uostus
  Tegai:
  naftos ištekliai, Lietuva

  Svarbiausios temos