21:07 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Žemės ūkis, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje nuspręsta privatizuoti eksperimentinius ūkius

  © Photo: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Žemės ūkio ministerijos teigimu, šalyje daug eksperimentinių ūkių, o agronomams bandymams atlikti pakaks žemdirbystės institutui priklausančios žemės

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Žemės ūkio ministerija planuoja perduoti valstybinius eksperimentinius ūkius į privačių įmonių rankas, praneša LRT.

  Žemės ūkio ministerijos atstovai įsitikinę, kad šalyje per daug eksperimentinių ūkių, o bandymams atlikti pakaks ir šalia esančių žemdirbystės instituto sklypų. Dėl to Vyriausybė nutarė perduoti vieną didžiausių eksperimentinių ūkių — Dotnuvą  naujam savininkui.

  Vyriausybė nusprendė privatizuoti fermą ir beveik 800 ha moksliniams tyrimams naudojamos žemės. Ūkio laukuose žemdirbystės instituto mokslininkai atlieka augalų veislių tyrimus, stebi, kokią įtaką dirvožemiui daro sausra ar liūtys. Tačiau mokslininkai tvirtina, kad, trūkstant žemės, eksperimentuoti važiuoja ir į kitus ūkius.

  Žemės ūkio ministerijos Veiklos administravimo ir turto valdymo departamento direktorė Virginija Žoštautienė svarsto, kad Dotnuvos eksperimentinio ūkio akcijas parduosiantis Turto bankas turėtų užtikrinti, jog veikla nebūtų keičiama. Teigiama, kad atlikus turto vertinimą pradinė per 1 mln. akcijų vertė išaugs, o norinčiųjų nuomotis valstybinę žemę atsiras, nes ji — derlinga.

  Dar šia tema

  Siūloma suvienodinti ES išmokas žemdirbiams
  Tegai:
  eksperimentinis ūkis, žemdirbystė, žemdirbystės institutas, Žemės ūkio ministerija (ŽUM), Lietuva

  Svarbiausios temos