23:43 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Lietuvos vadovybės sprendimas įsigyti suskystintų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje yra "atvira kvailystė", mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Didžiausias azoto trąšų gamintojas Baltijos šalyse koncernas "Achema" yra ant bankroto slenksčio. Bendrovės darbuotojai surengė pirmąjį, jų teigimu, istorijoje piketą, siekiant apginti savo teises.

  Darbuotojai kaltina gamyklą darbo standartų pažeidimu. Pasak darbuotojų, valdyba jiems nepranešė apie priimtus sprendimus ir su jais nesikonsultuoja prieš juos patvirtindama.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos ekonomistas, politikos analitikas Aleksandras Nosovičius sakė, kad Lietuvos vyriausybė yra kalta dėl įmonės bankroto.

  "Achema" yra ant bankroto slenksčio, visų pirma, dėl to, kad ji yra didžiausia Lietuvos įmonė, dirbanti su dujomis. Lietuvos vyriausybė verčia pirkti dujas iš suskystintų gamtinių dujų terminalo Klaipėdoje, kurios kainuoja 1,5 karto daugiau nei Rusijos dujos", — pabrėžė ekspertas.

  Jo nuomone, brangios gamtinės dujos perkamos dėl "politinių sumetimų".

  "Lietuvos vadovybė turi įrodyti, kad sprendimas įsigyti terminalą nėra visiškai kvailas, todėl didelės Lietuvos bendrovės verčiamos pirkti dujas iš ten, vietoj pigių dujų iš Rusijos vamzdžio", — pareiškė Nosovičius.

  Ekspertas mano, kad, norėdamos išsaugoti gamyklą, Lietuvos valdžios institucijos turi atsikratyti "sovietinės prievartos" ir leisti bendrovei įsigyti Rusijos kuro.

  "Siekiant išsaugoti "Achemą", reikia tik persvarstyti Lietuvos energetikos įstatymus ir leisti įmonėms įsigyti energetinių išteklių rinkos kainomis. <…> Tai padės išsaugoti "Achemą" ir darbo vietas žmonėms", — apibendrino analitikas.

  Dar šia tema

  Lietuvos valdžia nusprendė sumažinti išlaidas SGD terminalo išlaikymui
  "Klaipėdos nafta" pasiūlė išpirkti iš Norvegijos Klaipėdos SGD terminalą
  Tegai:
  rusiškos dujos, suskystintos gamtinės dujos (SGD), dujos, Achema, Lietuva

  Svarbiausios temos