09:10 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, archyvinė nuotrauka

  Seimas nusprendė patvirtinti mokesčių ir pensijų reformas

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  79 0 0

  Parlamento pirmininkas sakė, kad diskusijos apie inovacijas eina į pabaigą ir parlamentarai bus pasirengę pritarti reformoms iki liepos mėnesio

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Parlamentas patvirtins mokesčių ir pensijų reformas iki liepos 1 dienos, sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis interviu "Žinių radijui".

  Nepaisant daugumos valdymo organų ir profesinių sąjungų prieštaravimų, Seimo pirmininkas  pareiškė, kad Parlamentas patvirtins jas iki liepos 1 dienos.

  "Jau yra išdiskutuota dėl daugumos klausimų, susitarta, tad, manau, dabar neverta sustoti. Nenumatytas posėdis yra šį penktadienį ir kitą penktadienį. Manau, kad mes viską turėtume suspėti laiku", — trečiadienį sakė Pranckietis.

  Pasak Parlamento vadovo, bendras sutarimas pasiektas ir dėl "Sodros" įmokų "lubų".

  "Dabar jau yra bendras sutarimas toks, kad tos "lubos" gali atsirasti tiems, kurie uždirba daugiau nei 10 tūkst. eurų per mėnesį, kad jiems tas mokestis nebekiltų", — tikino Seimo pirmininkas.

  Praėjusią savaitę vyko diskusija dėl gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį vėl imasi reformos nagrinėjimo.

  Komitetas tarp kitų siūlymų taip pat svarstys Pensijų kaupimo įstatymo projektą, pagal kurį numatoma, kad anuitetus už privačiai sukauptą pensiją nuo 2020 metų mokėtų tik "Sodra".

  Biudžeto ir finansų komitetas, taip pat Socialinių reikalų ir darbo komitetas priešinasi Vyriausybės siūlomoms "Sodros" "luboms". Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas antradienį  įregistravo pensijų įstatymo pataisas, kuriomis siūloma atidėti sprendimus dėl pensijų anuitetų mokėjimų ir kol kas tvarkos nekeisti.

  Dar šia tema

  Prie Seimo rengiamas protestas dėl mokesčių ir pensijų reformos
  Varkalis: ar pensijų reforma pateisins žmonių lūkesčius
  Pensininkai negaus gegužės pensijos, jei neuždeklaravo gyvenamosios vietos
  Tegai:
  pensijų reforma, mokesčių reforma, Seimas, Viktoras Pranckietis

  Svarbiausios temos