20:38 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Traukinys, archyvinė nuotrauka

  Lietuva padidino tarptautinio krovinių gabenimo apimtis

  © Depositphotos / scanrail
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (87)
  38

  Statistikos departamento duomenimis, kelių ir geležinkelių ir vidaus vandenų transportu krovinių vežimas šiemet Lietuvoje padidėjo keliais milijonais tonų

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Per pirmąjį šių metų ketvirtį visų rūšių transportu vežta 35,7 mln. tonų krovinių — tai 16,3 proc. daugiau nei 2017 metų tuo pačiu laikotarpiu, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

  Vidaus krovinių vežimas padidėjo 13,7 proc. ir sudarė 13 mln. tonų krovinių. Kaip ir ankstesniais metais, daugiausia — 72,6 proc. — vidaus krovinių vežta kelių transportu.

  Krovinių vežimas kelių transportu išaugo 20,2 proc., geležinkelių — 12,9, ir vidaus vandenų — 5,1 proc. Mažiau krovinių vežta Lietuvos oro linijų bendrovių lėktuvais — 35,6 proc., ir jūrų transportu — 2,9 proc.

  Geležinkelių transportu krovinių vežimas daugiausia vyko tarp Lietuvos ir Baltarusijos. Krovinių gabenimas tarp šių šalių sudarė 68 proc. Krovinių vežimas tarp Lietuvos ir Rusijos sudarė 19,7 proc, tarp  Ukrainos, Latvijos ir Estijos — mažiau nei penkis procentus.

  Krovinių vežimas kelių transportu daugiausia vyko su Latvija, Lenkija, Vokietija ir Estija.

  Anksčiau valstybinė bendrovė "Lietuvos geležinkeliai" pranešė, kad per pirmuosius du mėnesius krovinių apyvarta padidėjo 8,6 mln. tonų, palyginti su praėjusiais metais. Taip pat, transportavimo išlaidos sumažėjo.

  Pasak "Latvijas dzelzceļš" ir "Eesti Raudtee", Lietuva yra lyderė pagal geležinkelio pervežimų skaičių tarp kitų Baltijos respublikų. Pavyzdžiui, Latvijoje tuo pačiu laikotarpiu krovinių vežimo apimtis sumažėjo beveik 16 procentų.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (87)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" jungiasi prie "InterRail" tinklo
  Statybininkai įrengė paskutinį polį Krymo tilto geležinkelio atkarpoje
  Baltijos geležinkelių bendrovės sutarė dėl "Amber Train" maršruto
  "Lietuvos geležinkeliai" pasirašė naują sutartį su "Amilina"
  Tegai:
  Lietuvos geležinkeliai, Lietuva

  Svarbiausios temos