11:17 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Tikimasi, kad dėl akcizo padidėjusi kaina mažintų rūkymą skatinančių gaminių prieinamumą ir mažiau žmonių pradėtų rūkyti

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su Seimo nariu Andriumi Palioniu Seime įregistravo siūlymą apmokestinti akcizo mokesčiu elektroninėms cigaretėms skirtą skystį su nikotinu arba be jo, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Taip siekiama užtikrinti, kad visi tabako gaminiai būtų vienodai apmokestinami — to iki šiol nėra. Tikimasi, kad dėl akcizo padidėjusi kaina mažintų rūkymą skatinančių gaminių prieinamumą ir mažiau žmonių pradėtų rūkyti.

  Elektroninių cigarečių skystis turi daugybę cheminių medžiagų, darančių neigiamą poveikį sveikatai, o tokiu būdu jauni žmonės yra pratinami pradėti rūkyti.

  Tyrimai rodo, kad vienas iš stipriausių faktorių, darančių įtaką tabako gaminių ir elektroninių cigarečių prieinamumui, o kartu ir vartojimui, ypač tarp vaikų ir jaunimo, yra prekės kaina.

  Daugelis paauglių mano, jog nikotino neturintys elektroniniai skysčiai yra saugūs, todėl mažai tikėtina, kad padidės vėžio rizika. Tačiau tyrimais nustatyta, kad skysčiuose be nikotino yra priedų ir tirpiklių, kurie gali būti karcinogeniški kaitinant. Be to, tyrimai patvirtina, kad daugelis šių cheminių medžiagų yra vienodai paplitę tiek nikotino turinčiuose, tiek nikotino neturinčiuose skysčiuose.

  Įvedus mokestį tik skysčiams su nikotinu, būtų apsunkintas mokesčių surinkimas, nes, siekiant išvengti akcizo mokesčio, būtų galimi atvejai, kai gaminiai galėtų būti pateikiami rinkai, apgaulingai nurodant, kad juose nėra nikotino.

  Tad atsižvelgiant į šiuos argumentus, siūloma papildyti "lektroninio skysčio" sąvoką, apimant ir skysčius be nikotino. Taip bus nustatytas vienodas akcizo tarifas tiek skysčiams su nikotinu, tiek be jo.

  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala
  © Sputnik /
  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala

  Dar šia tema

  Seimas svarsto pataisas dėl akcizų rūkalams didinimo
  Tegai:
  cigarečių skystis, akcizas, Lietuva

  Svarbiausios temos