19:59 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Kelių remonto darbai, archyvinė nuotrauka

  Dvi Rusnės estakados seniai galėjo būti pastatytos: Masiulis apie lėšų švaistymą

  © Depositphotos
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  48 0 0

  Susisiekimo ministerija pradėjo vidaus auditą, kurio metu jau nustatė techninių reikalavimų neatitinkančius projektus

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Lietuvos automobilių kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) galėjo būti iššvaistyta apie 20 milijonų eurų, pareiškė susiekimo ministras Rokas Masiulis.

  Anot Susisiekimo ministerijos spaudos tarnybos pranešimo,  LAKD pradėtas vidaus auditas, kurio metu buvo nustatyta, kad dalis ankstesniais metais rengtų projektų neatitinka nei realių poreikių, nei techninio reglamentavimo.

  Pasak Masiulio, jau aišku, kad projektavimui "į orą" iššvaistyta mažiausiai 20 milijonų eurų, nors šitos lėšos galėjo būti panaudotos svarbiems projektams įgyvendinti.

  "Dvi Rusnės estakados galėjo būti pastatytos jau seniai. Direkcija ilgus dešimtmečius veikė lyg politinių užsakymų biuras", — sakė Masiulis.

  Pasak ministro,  naujoji LAKD vadovybė aptiko tikrą politinių užsakymų archyvą — kiekviena nauja kadencija reiškė ir naujus politikų užsakymus direkcijai.

  "Kelių direkcija, savo ruožtu, buvo tobulai įvaldžiusi politikų pamaloninimo meną — gavusi užsakymą įsukdavo projektavimo ir pinigų leidimo mašiną",  — pareiškė Masiulis.

  "LAKD darbuotojai, nors ir žinodami, kad planuose tokių projektų nėra arba jiems nėra numatytas finansavimas, pirko projektavimo darbus ir taip per daugelį metų LAKD patyrė milijoninius nuostolius, kadangi techninių projektų panaudojimas ateityje neįmanomas, o sukurtas turtas nelikvidus", — sakė LAKD laikinai pareigas einantis direktorius Vitalijus Andrejevas.

  Vidaus audito metu LAKD bus patikrinti ir inventorizuoti daugiau nei tūkstantis projektų. Preliminariais duomenimis, dalis šių projektų nėra tinkami įgyvendinti, nes neturi statybos leidimų arba neatitinka galiojančių techninių-normatyvinių dokumentų reikalavimų ir teisės aktų.

  Dar šia tema

  Dėl "Kauno regiono kelių" bylos teisme Dotnuvoje jau 3 metus nesaugu kirsti tiltą
  Lietuvos įmonė pagrobė beveik 4 tūkst tonų asfalto, skirto keliams rekonstruoti
  Tegai:
  lėšų švaistymas, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), Susisiekimo ministerija, Rokas Masiulis, Lietuva

  Svarbiausios temos