07:14 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)
  84

  Net jei Trampas imsis sankcijų prieš penkis energetikos koncernus, susijusius su projektu, šių priemonių neužteks, kad būtų užkirstas kelias dujotiekiui tiesti

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. JAV jau daugelį metų bando užkirsti kelią "Nord stream-2" statybai, tačiau netgi galimos Amerikos prezidento Donaldo Trampo sankcijos kolegoms Europoje neužtikrina projekto užšaldymo, teigia Die Welt ekonomikos analitikas Danielis Wetzelis.

  Praeitą savaitę Vašingtone vykusios Pasaulio dujų konferencijos dalyviai aptarė, ką Trampas gali padaryti, siekdamas sutrikdyti "Nord Stream-2" įgyvendinimą.

  Pasak autoriaus, šiuo metu Amerikos prezidento užsienio politiką energijos srityje sunku pavadinti efektyvia. Vokietija pritarė "Nord Stream-2" įgyvendinimui, Švedija ir Suomija taip pat leido jį statyti.

  Dabar projekto dalyviai ruošiasi nutiesti pirmuosius dujotiekio ruožus Baltijos jūroje.

  Trampas galėtų imtis paskutinio šanso — taikyti ekonomines sankcijas penkiems Vakarų energetikos koncernams, kurie atlieka pagrindinį vaidmenį projekte, mano straipsnio autorius, tačiau net tokios priemonės neužtikrina Vašingtonui tikslo pasiekimo.

  "Nord Stream-2 AG" finansų direktorius Polas Korkoranas sakė, kad "Nord Stream-2" bet kokiu atveju gaus Europos įmonių paramą, o ekonominės sankcijos prieš Rusiją gali suteikti dar daugiau galimybių jį finansuoti.

  Taigi, galimi JAV veiksmai ne tik netrukdys, bet ir gali padėti projektui, ypač kad dėl Amerikos plieno ir aliuminio importo muitų santykiai tarp Vašingtono ir Briuselio pablogėjo, pabrėžia "Die Welt" apžvalgininkas.

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų šakų, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės Baltijos jūros dugnu į Vokietiją.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Dar šia tema

  Porošenko siūlo ES sudaryti grupę projektui "Nord Stream-2" sustabdyti
  Varšuva bando paspausti ES dėl "Nord Stream-2" įgyvendinimo
  Kijeve "Nord Stream-2" pavadino Rusijos ginklu
  Tegai:
  Nord Stream-2, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos