19:44 2019 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Gedimino bokštas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva tapo 36-ąja EBPO nare

  CC0 / pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Lietuva baigė trejus metus trukusį procesą ir oficialiai tapo 36-ąja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Ketvirtadienį Prancūzijos Vyriausybėje buvo deponuoti Lietuvos prisijungimo prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) konvencijos ratifikaciniai raštai, rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.

  Tuo pat metu Vilniuje ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su EBPO generaliniu sekretoriumi Angel Gurría ir padėkojo už paramą Lietuvai, siekiant narystės EBPO, o taip pat konstruktyvų bendradarbiavimą su EBPO sekretoriatu viso Lietuvos stojimo proceso metu.

  Pasak Skvernelio, Lietuva yra suinteresuota pasinaudoti šios organizacijos teikiama ekspertize ir patirtimi.

  "Būdama EBPO nare, Lietuva turės galimybę kartu su kitomis pažangiausiomis pasaulio valstybėmis ieškoti efektyviausių problemų ir iššūkių sprendimo būdų, būti "geriausios praktikos namų" sudėtine dalimi. Norime prisidėti prie EBPO stiprinimo ir aktyviai dalyvauti EBPO darbe", — teigė Skvernelis.

  Taip pat ketvirtadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su EBPO vadovu Gurria ir įteikė jam valstybinį apdovanojimą už paramą Lietuvai, siekiant narystės EBPO.

  Grybauskaitė gegužės mėnesį pasirašė Paryžiuje susitarimą dėl respublikos prisijungimo prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos. Ankstesnė EBPO plėtra įvyko 2016 metais, kai prie organizacijos prisijungė Latvija, anksčiau, 2010 metais, prisijungė Estija, Izraelis, Slovėnija ir Čilė.

  Dar šia tema

  Penkiamečiai nuo rugsėjo neprivalės lankyti ikimokyklinio ugdymo grupes
  Petrauskienė: švietimo kokybės atotrūkis šalies savivaldybėse yra didžiulis
  Premjeras žada, kad didės dirbančiųjų pajamos, pensijos, vaiko pinigai
  Tegai:
  Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos