23:53 2019 Lapkričio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Lietuvos geležinkeliai, archyvinė nuotrauka

  "Lietuvos geležinkeliai" ketina tiesti bėgius į Kauno LEZ

  CC BY 2.0 / hakzelf / LG logo 2
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (85)
  44 0 0

  Dabar Kauno LEZ nėra sujungta geležinkelio vėže, o artimiausias geležinkelio ruožas eina nuo Palemono iki Gaižiūnų

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Plečiantis Kauno laisvajai ekonominei zonai (LEZ) ir siekant užtikrinti efektyvų krovinių vežimą į besikuriančias gamybos įmones, "Lietuvos geležinkeliai" ketina bendradarbiauti, vystant privažiuojamųjų geležinkelio kelių infrastruktūrą LEZ teritorijoje, praneša spaudos tarnyba.

  Tai numatantį ketinimų susitarimą liepos 4 dieną pasirašė "Lietuvos geležinkelių" Krovinių direkcijos vadovas Egidijus Lazauskas ir Kauno LEZ valdančios bendrovės direktorius Vytautas Petružis.

  "Kauno laisvoji ekonominė zona sėkmingai auga, pritraukdama naujas investicijas ir kurdama darbo vietas. Mes savo ruožtu siekiame prisidėti didindami teritorijos patrauklumą ir investuotojams kurti didesnę vertę. Tuo tikslu ketiname plėsti geležinkelių prieinamumą ir pasiūlyti efektyvias krovinių pervežimo paslaugas", – sakė Lazauskas.

  Dabar Kauno LEZ nėra sujungta geležinkelio vėže, o artimiausias geležinkelio ruožas eina nuo Palemono iki Gaižiūnų.

  Šiuo metu "Lietuvos geležinkeliai" svarsto galimybę investuoti ir į viešosios geležinkelio atšakos tiesimą iki Kauno LEZ. Atsiradus investuotojui ir sutarus dėl sąlygų, būtų įrengiamas ir privažiuojamasis kelias iki viešosios infrastruktūros.

  Kauno LEZ yra 534 ha užimanti pramoninės plėtros teritorija, kur klientams yra nustatytos mokesčių, muitų, kvotų lengvatos ir specialiosios veiklos taisyklės, siekiant investuotojams sudaryti palankesnes veiklos sąlygas. Kauno LEZ teritorijoje veikia gamybos ir logistikos bendrovės. Šiuo metu LEZ teritorijoje veikia 32 Lietuvos ir užsienio įmonės, pritrauktos investicijos siekia 634 mln. eurų. Prajėusiais metais apie investicijas Kauno LEZ paskelbė "Hella", "Hollister" ir "Continental".

  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (85)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" vykdys krovinių pervežimus Lenkijoje
  "Lietuvos geležinkeliai" plečia siuntų vežimo geografiją
  "Lietuvos geležinkeliai" jungiasi prie "InterRail" tinklo
  Tegai:
  Lietuvos geležinkeliai, Kaunas

  Svarbiausios temos