12:51 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Plėšikas, archyvinė nuotrauka

  Pasaulyje mažėja drastiškų bankų apiplėšimų

  Фотобанк
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Ekspertai pastebi, kad pasaulyje augant atsiskaitymų banko kortelėmis skaičiui ir rečiau naudojant grynuosius, nusikaltėliai tampa išradingesni ir pelnosi iš prabangos prekių ar nykstančių gyvūnų rūšių vagysčių

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Numatoma, kad pasaulyje per dvejus metus atsiskaitymų bankų kortelėmis padaugės dešimtadaliu, rašo LRT.

  Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, Japonijoje ir Kinijoje per pastaruosius metus atsiskaitymų grynaisiais sumažėjo beveik 15 procentų.

  Prie mažesnio grynųjų pinigų populiarumo prisideda ir augantis mobiliųjų mokėjimų skaičius. Tuo tarpu Lietuvoje grynaisiais atsiskaito trys iš keturių gyventojų. Užsienio ekspertai sako, kad elektroninių atsiskaitymų populiarumas skatina nusikaltėlius nelegaliai pelnytis kitomis priemonėmis.

  Pavyzdžiui, Švedijoje pastebėtas drastiškas bankų apiplėšimų sumažėjimas. Užtat šioje šalyje išaugo nykstančių gyvūnų rūšių, tokių kaip pelėdų, vagysčių.

  Panašios tendencijos fiksuojamos ir Jungtinėje Karalystėje. Teigiama, kad juodojoje rinkoje už retą paukštį Saudo Arabijos ar Kataro turtingieji sumoka ir 100 tūkstančių dolerių.

  Skaičiuojama, kad lietuviai bankų sąskaitose sukaupė daugiau nei 12 milijardų eurų, o dar apie 1,5 milijardo laiko grynaisiais, būtent todėl, banko analitiko manymu, Lietuvos gyventojai praranda dalį savo pinigų dėl infliacijos.

  Dar šia tema

  Atsiskaitymo knygelių panaikinimas: bankų kabala ar naudinga naujovė
  Tegai:
  plėšimai, banko kortelės, grynieji pinigai

  Svarbiausios temos