20:42 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Atotrūkis tarp atlyginimų, archyvinė nuotrauka.

  Vyriausybė ir profesinės sąjungos nesutaria dėl minimalios algos

  CC0 / pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  33 0 0

  Vyriausybė ir darbdaviai siūlo nuo kitų metų minimalią algą kelti dvidešimčia eurų – iki 420, darbuotojai nori dar didesnio atlyginimo

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Trišalė taryba vėl ieškos sutarimo dėl minimalios algos kėlimo, bet kol kas pozicijų suderinti nepavyksta, praneša LRT.

  Vyriausybė ir darbdaviai siūlo nuo kitų metų minimalią algą kelti dvidešimčia eurų — iki 420. Darbuotojai nori dar didesnio atlyginimo.

  Šalies profesinės sąjungos, kaip ir anksčiau, siūlo 450 eurų minimalią algą. Esą būtent tokia suma apskaičiuota, remiantis trišalės tarybos patvirtinta formule. Pasak darbuotojų atstovų, vyriausybės ir darbdavių siūloma mažesnė alga atitinka dabartinę ekonominę situaciją, tačiau kitais metais vidutiniai atlyginimai turėtų būti didesni.

  Darbdavių atstovai teigia, kad atlyginimo skaičiavimas turi būti paremtas ne ateities prognozėmis, o praėjusių metų algų vidurkiais. Investuotojų forumas aiškina, kad darbdaviai iš viso nenorėtų kelti minimalios algos, tam pritaria ir tarptautinės organizacijos, tad siūlomas 420 eurų dydis jau yra kompromisas.

  Profesinės sąjungos savo ruožtu įsitikinusios, kad kompromisas būtų kelti algą ne penkiasdešimčia eurų, o pavyzdžiui, trisdešimčia. Jeigu trišalė taryba nesusitars, dėl minimalaus atlyginimo spręs Seimas.

  Remiantis respublikos statistikos duomenimis, praėjusiais metais vidutinis darbo užmokestis sparčiai augo. Per paskutinį 2017 metų ketvirtį jis siekė 884,9 euro. Ekspertai teigia, kad atlyginimų augimą Lietuvoje sąlygoja kvalifikuotų darbuotojų trūkumas ir palankios ekonominės sąlygos.

   

   

  Dar šia tema

  Lietuvos karių algos gali didėti 30%
  Seimas ketina padidinti pareiginės algos bazinį dydį
  Lietuvos bankas prognozuoja algų augimą šiais metais
  Lietuviai emigruoja dėl mažų algų ir augančių kainų
  Tegai:
  minimali mėnesinė alga (MMA), Profesinės sąjungos, Vyriausybė, Lietuva

  Svarbiausios temos