14:13 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Nord stream-2'' statybos, archyvinė nuotrauka.

  Stoltenbergas pareiškė, kad "Nord Stream-2" — ne NATO reikalas

  © Photo: Nord Stream 2 / Aксель Шмидт
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  4230

  Kalbant apie "Nord Stream-2", NATO neturėtų rūpėti šis klausimas, tai ne aljanso formatas

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. "Nord Stream-2" klausimas — ne NATO reikalas, o nacionalinis sprendimas, pareiškė aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, praneša RIA Novosti.

  Šiandien ryte darbo pusryčių metu Donaldas Trampas paragino išsiaiškinti susiklosčiusią situaciją, kai Vokietija tiesia dujotiekį ir "moka milijardus RF" tuo metu, kai JAV turi ginti Vokietiją nuo Rusijos.

  "Ne paslaptis, kad tarp sąjungininkų yra nesutarimų dėl "Nord Stream-2". Tačiau šį klausimą ne NATO turi spręsti, tai yra nacionalinis sprendimas", — sakė Stoltenbergas žurnalistams trumposios konferencijos metu, pabrėždamas, kad aljansas sureikšmina energetinio saugumo ir diversifikacijos klausimus. 

  "Kalbant apie "Nord Stream-2", NATO neturėtų rūpėti šis klausimas, tai ne aljanso formatas", — pridūrė jis.

  Dujotiekis "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Dujotiekį planuojama nutiesti šalia "Nord Stream".

  Leidimą dujotiekio statybai jau išdavė Vokietija, Suomija ir Švedija. "Nord Stream-2" taip pat turi gauti sutikimą iš Danijos.

  Kai kurios šalys — pirmiausia, Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir JAV, turinti  platų užmojį eksportuoti savo SGD į Europą, — priešinasi projekto įgyvendinimui.

  Be to, Latvija, Lietuva ir Lenkija kartu paskelbė, kad nepritaria "Nord Stream-2" statybai. Šių šalių lyderiai įsitikinę, kad tai yra politinis projektas.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad dujotiekio tiesimas nėra poveikio kai kurioms šalims priemonė. Pasak Vladimiro Putino, Maskvai šis projektas turi tik ekonominę vertę.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  Ukrainos žurnalistas: JAV neleis pastatyti "Nord Stream-2"
  Porošenko siūlo ES sudaryti grupę projektui "Nord Stream-2" sustabdyti
  Švedija pritarė "Nord Stream-2" statyboms
  Tegai:
  NATO, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos