07:38 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Президент РФ В. Путин принял участие в саммите АТЭС

  Valstybės Dūma pakomentavo Trampo pareiškimą apie "dujotiekio dolerius"

  © Sputnik / Михаил Климентьев
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (218)
  60

  Anksčiau Trampas teigė, kad "dujotiekio dolerių" srautas iš Europos į Rusiją yra nepriimtinas

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Vašingtonui nepavyks pasiekti savo tikslų, susijusių su dujotiekiu iš Rusijos į Europą "Nord Stream-2", tad JAV prezidento Donaldo Trampo pareiškimas apie "dujotiekio dolerius" suprantamas ir tikėtinas — JAV gina savo interesus, mano Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pavaduotojas Aleksejus Čepa.

  Anksčiau Trampas teigė, kad "dujotiekio dolerių" srautas iš Europos į Rusiją yra nepriimtinas. JAV jau ne kartą pareiškė, kad prieštarauja dujotiekio iš Rusijos į Europą "Nord Stream-2" tiesimui, ir kad bendrovėms, dalyvaujančioms šiame projekte ir eksportuojančioms dujas kitais Rusijos vamzdynais, gresia sankcijos.

  "Visa Trampo politika — jo ekonominių interesų sprendimas. JAV pozicija sieks apsaugoti Amerikos verslo interesus… Nedera bijoti naujų sankcijų. Manau, kad tai yra normalu: turime ginti savo interesus, Amerika visada gins savo interesus, o Europa turi ginti savuosius", — sakė Čepa RIA Novosti.

  Politiko teigimu, akivaizdu, kad Vašingtonas nesijaudina dėl Rusijos ar Europos ekonominių interesų.

  "Tai yra Europos interesai ir Rusijos interesai, todėl dujotiekis neabejotinai egzistuos. Čia Amerika nepasieks rezultatų", — pridūrė jis.

  Dujotiekis "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją.

  Dujotiekį planuojama nutiesti šalia "Nord Stream". Leidimą dujotiekio statybai jau išdavė Vokietija, Suomija ir Švedija.

  "Nord Stream-2" taip pat turi gauti sutikimą iš Danijos. Kai kurios šalys — pirmiausia, Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir JAV, turinti platų užmojį eksportuoti savo SGD į Europą, — priešinasi projekto įgyvendinimui.

  Be to, Latvija, Lietuva ir Lenkija kartu paskelbė, kad nepritaria "Nord Stream-2" statybai. Šių šalių lyderiai įsitikinę, kad tai yra politinis projektas. Rusija ne kartą pareiškė, kad dujotiekio tiesimas nėra poveikio kai kurioms šalims priemonė. Pasak Vladimiro Putino, Maskvai šis projektas turi tik ekonominę vertę.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (218)

  Dar šia tema

  Ukrainos žurnalistas: JAV neleis pastatyti "Nord Stream-2"
  JAV pažadėjo Vokietijai, kad nesiims sankcijų prieš "Nord Stream-2"
  Lenkijos premjeras mano, kad ateityje Europai nereikės "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos