03:28 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Dėl VMVT inspektorių nustatytų įvairių pažeidimų buvo sunaikintos ilgavaisių agurkų, maisto papildų, žuvų ir jų produktų, paukštienos, kruopų, medaus, riešutų, pašarų ir kitų produktų siuntos

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) per pirmą šių metų pusmetį dėl įvairių maisto produktų neatitikimų (saugos, kokybės, atsekamumo, ženklinimo ir kt.) neleido realizuoti daugiau kaip 370 t maisto produktų, iš jų daugiau kaip 6 800 l sulčių ir 409 vnt. pašarų, rašoma tarnybos pranešime žiniasklaidai.

  Didžioji dalis maisto produktų (108 t) su saugos pažeidimais buvo sustabdyti importo kontrolės metu ir į Lietuvos rinką nepateko. 248 t įvairių maisto produktų, neatitikusių reikalavimų, buvo nustatyti rinkoje (125 t – dėl ženklinimo, 96 t – dėl saugos pažeidimų, 19 t – dėl tinkamumo vartoti terminų, 8 t – dėl kokybės ir kt.).

  Gamyboje sustabdyta 0,6 t maisto produktų, daugiausia – dėl tinkamumo vartoti terminų neatitikimo (0,4 t), atsekamumo (0,12 t), netinkamų laikymo sąlygų (0,04 t) ir kt.

  Importo kontrolės metu sustabdyti beveik 3 120 litrų vyšnių ir obuolių ir 3 744 litrų granatų ir vyšnių sulčių iš Uzbekistano dėl jose rastų neleistinų dažiklių.

  Iš pašarų – 70 vnt. fasuotų papildų šunims ir katėms neleista realizuoti dėl metalo priemaišų, 339 vnt. – sorų kruopų dėl ženklinimo etiketėje nurodytos sudėties neatitikimo.

  Pažeidimai dėl tinkamumo vartoti terminų dažniausiai nustatomi pienui ir pieno produktams, konditerijos gaminiams, dėl atsekamumo – viešojo maitinimo patiekalams, dėl produktų saugos– žuvims ir jų produktams, daržovėms, vaisiams, riešutams, dėl netinkamų laikymo sąlygų – žuvims, mėsos ir konditerijos gaminiams. (Atsekamumo pažeidimai – kai inspektoriai negali nustatyti maisto produktų gamyboje naudotų žaliavų kilmės, t.y. gamintojų ar tiekėjų).

  Dėl VMVT inspektorių nustatytų įvairių pažeidimų buvo sunaikintos ilgavaisių agurkų, maisto papildų, žuvų ir jų produktų, paukštienos, kruopų, medaus, riešutų, pašarų ir kitų produktų siuntos.

  Dar šia tema

  Apribotas gyvūninių produktų įvežimas į Lietuvą asmeniniam vartojimui
  Dainų šventės maitinimo krizę išsprendė verslininkai
  Tegai:
  pažeidimai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos