18:32 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  VMI

  Sumokėti GPM įmokas vėluoja 54 tūkst gyventojų

  © Photo: Lietuvos Respublikos finansų ministerija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Gyventojai, kurie deklaravo pajamas už 2017 metus, tačiau dar nesumokėjo GPM įmokos, šią savaitę gaus priminimo laiškus

  VILNIUS, liepos 18 – Sputnik. Šiemet pajamas deklaravo daugiau kaip 1,3 mln. gyventojų, kurie į valstybės biudžetą sumokėjo daugiau kaip 123,5 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio, praneša VMI spaudos tarnyba.

  Pagal VMI duomenis, sumokėti GPM įmokas dar vėluoja 54 tūkst. gyventojų. Tie, kurie deklaravo pajamas už 2017 metus, tačiau iki šiandien dar nesumokėjo GPM įmokos, šią savaitę gaus priminimo laiškus, raginančius savarankiškai sumokėti apskaičiuotą sumą.

  Gyventojai kviečiami atlikti mokėjimus iš karto, kai tik gaus pranešimus, kadangi už kiekvieną pradelstą mokėjimo dieną skaičiuojami delspinigiai (0,03% nuo mokėtinos sumos už dieną) ir skola auga.

  "Pažymėtina, jog dauguma gyventojų laiku ir savarankiškai moka mokesčius, o pamiršusiems tą padaryti, VMI visuomet primena – siunčia e. laiškus", – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

  Ji taip pat priminė, jog gyventojai, kurie dar nėra "Mano VMI" vartotojai, apie vėluojamas sumokėti mokesčių sumas pranešimus gaus klasikiniu paštu.

  Gyventojai, susiduriantys su laikinais finansiniais sunkumais, turi galimybę atidėti mokėjimus ar juos išdėstyti dalimis, tam reikia kreiptis į Mokesčių inspekciją dėl galimybės sudaryti mokestinės paskolos sutartį.

  Dar šia tema

  Lietuva per savaitę įneša į ES biudžetą iki 7 mln eurų
  Prie Seimo rengiamas protestas dėl mokesčių ir pensijų reformos
  Sodros "grindys": vieni darbuotojai atleisti, kiti gavo didesnes algas

  Svarbiausios temos