21:34 2018 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1296
 • RUB76.3414
  Kuaulė, archyvinė nuotrauka

  AKM toliau plinta Lietuvos kiaulių ūkiuose

  © REUTERS / Vasily Fedosenko
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  2610

  Daugiausiai AKM židinių kiaulių laikymo vietose nustatyta Radviliškio rajone, Jurbarko ir Lazdijų rajonuose, Akmenės, Joniškio ir Mažeikių rajonuose

  VILNIUS, liepos 27 – Sputnik. Nuo šių metų pradžios Lietuvoje nustatyti 38 afrikinio kiaulių maro AKM židiniai 16-oje Lietuvos rajonų, dėl šios priežasties sunaikinta daugiau kaip 2,3 tūkstančio kiaulių, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  AKM protrūkių skaičius kiaulių laikymo vietose — Alytaus, Akmenės, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kėdainių, Lazdijų, Mažeikių, Pakruojo, Radviliškio, Raseinių, Šiaulių, Šakių, Trakų ir Varėnos rajonų ir Birštono savivaldybės ūkiuose.

  paršelis, archyvinė nuorauta
  © Sputnik / Павел Лисицын

  Daugiausiai AKM židinių kiaulių laikymo vietose nustatyta Radviliškio rajone (5 AKM židiniai), Jurbarko ir Lazdijų rajonuose (po 4), Akmenės, Joniškio ir Mažeikių rajonuose (po 3). Šią savaitę ligos likvidavimo padarinius patyrė dar 2 Radviliškio ir Lazdijų rajonų ūkininkai, savo reikmėms auginę 2 ir 1 kiaulę.

  AKM kiaulių laikymo vietose plinta ne tik Lietuvoje, kaimyninėse šalyse, bet ir kitose Europos valstybėse. Latvijoje nustatyti 7 šios ligos protrūkiai, Lenkijoje – 68, Ukrainoje – 50, Rumunijoje – 443 židiniai, iš viso šiose šalyse sunaikinta daugiau kaip 70 tūkstančiai kiaulių. Kaimyniniame Kaliningrado regione AKM nustatytas 14 kiaulių laikymo vietų, ligos židinys buvo nustatytas ir didžiausiame kiaulių komplekse, kuriame auginta daugiau kaip 111 tūkst. kiaulių.

  AKM virusas toliau plinta ir Lietuvos laukinėje faunoje. Nuo šių metų pradžios AKM patvirtintas 1 092 vietose 2 560 šernų (2 300 nugaišusių ir 260 sumedžiotų). Užsikrėtusių šernų gaišenų randama kiekvieną savaitę, liga gana sparčiai plinta Žemaitijos teritorijoje. Ligos atvejai užregistruoti Telšių ir Šilutės rajonų savivaldybėse, kuriose ankščiau šio užkrato nebuvo.

  Dar šia tema

  Nustatytas pirmasis šiais metais AKM atvejis kiaulių ūkyje
  Patvirtintas antras AKM atvejis kiaulių laikymo vietoje

  Svarbiausios temos