04:09 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Norint eksportuoti kviečius į Bangladešą, būtinas Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos išduotas fitosanitarinis sertifikatas

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Bangladešo nacionalinės augalų apsaugos organizacija patvirtino, kad nuo šiol lietuviški grūdai galės būti importuojami į šią didelę rinką turinčią Azijos valstybę, praneša Žemės ūkio ministerija.

  Norint eksportuoti kviečius į Bangladešą, būtinas Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos išduotas fitosanitarinis sertifikatas (dokumentas išduodamas tuo atveju, jei išvežami grūdai atitinka Bangladešo keliamus fitosanitarinius reikalavimus). Taip pat grūdų kroviniai privalo būti apdoroti Lietuvoje registruotais fumigantais, kurių veiklioji medžiaga yra magnio fosfidas arba aliuminio fosfidas.

  Per pirmąjį šių metų pusmetį į trečiąsias šalis buvo išduota fitosanitarinių sertifikatų apie 700 tūkst. tonų grūdų ir jų produktų eksportui. Grūdai eksportuojami į Turkiją, Sudaną, Libaną, Nepalą, Indoneziją, Malaiziją, Indiją,  Pietų Afrikos respubliką, Saudo Arabiją, Egiptą, Nigeriją, Keniją, Ugandą, Tailandą – į daugiau kaip 30 įvairių trečiųjų šalių.

  Išvežant lietuviškus grūdus į Europos Sąjungos šalis nares fitosanitariniai sertifikatai nėra reikalingi.

  Per pastaruosius kelerius metus (2010-2016 metais) suintensyvėjo prekybiniai santykiai tarp Lietuvos ir Kinijos: lietuviškos produkcijos eksportas į Kiniją išaugo beveik keturis kartus, bendra prekybos apyvarta — kone du kartus.

  Dar šia tema

  Rusija išlieka pagrindine Lietuvos prekybos partnere
  Lietuvos gamintojai ketina eksportuoti produkciją į Indoneziją
  Pirmoji grūdų partija atvyko į Lietuvą iš Krasnojarsko krašto
  Tegai:
  grūdai, importas, Žemės ūkio ministerija

  Svarbiausios temos