08:39 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1043
 • RUB70.8034
  Skaičiuotuvas, archyvinė nuotrauka.

  Parengta skaičiuoklė: kaip keisis mokesčiai ir galutinis darbo užmokestis

  © Фото: pixabay.com
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  191 0 0

  Parengta pajamų skaičiuoklė pritaikyta tik su darbo santykiais susijusioms pajamoms

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Nuo 2019 metų įsigalios mokestiniai pakeitimai, po kurių keisis kai kurie mokesčiai ir galutinis darbo užmokestis, skelbia Finansų ministerija.

  Kad visuomenei būtų paprasta ir aišku suprasti, kas keičiasi, Finansų ministerija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, "Sodra" bei Valstybine mokesčių inspekcija pristato pajamų skaičiuoklę – tikslų ir išsamų įrankį ateinantiems trejiems metams.

  Parengta pajamų skaičiuoklė pritaikyta tik su darbo santykiais susijusioms pajamoms.

  Skaičiuojant darbdavio ir darbuotojo socialinio draudimo įmokas bei GPM, vertinant Sodros lubas ir progresinį GPM, daroma prielaida, kad mėnesio pajamos yra tolygios visus metus.

  Sumokėk! ir miegok ramiai
  © Sputnik / Edvinas Mamontovas

  Skaičiuojant GPM, neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) taikomas darant prielaidą, kad asmuo neturi nustatyto 0-55 proc. darbingumo lygio.

  Skaičiuojant darbdavio socialinio draudimo įmoką, vertinant Sodros grindis, daroma prielaida, kad asmuo yra vyresnis nei 24 metų amžiaus, dirba vienoje darbovietėje, negauna senatvės, netekto darbingumo, šalpos neįgalumo ar šalpos senatvės pensijos, motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokų ir neturi nustatyto 0-55 proc. darbingumo lygio.

  Skaičiuojant darbdavio socialinio draudimo įmoką, vertinant įmokas į garantinį fondą ir ilgalaikio darbo išmokų fondą, daroma prielaida, kad asmens darbovietė nėra biudžetinė įstaiga, Lietuvos bankas, politinė partija, profesinė sąjunga, religinė bendruomenė ir bendrija.

  Dar šia tema

  Paksas papasakojo, kodėl lietuviai bijo mokesčių reformos
  Keisis mokesčių našta Lietuvos gyventojams
  Premjeras žada, kad didės dirbančiųjų pajamos, pensijos, vaiko pinigai
  Ką reikia žinoti apie pensijų kaupimą
  Tegai:
  mokesčiai, darbo užmokestis, Finansų ministerija

  Svarbiausios temos