16:00 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Merkinės piliakalnis

  Lietuvos turizmo plėtrai prašoma beveik 6 mln eurų

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  35 0 0

  Paraiškas padavę pareiškėjai norėtų reklamuoti gamtos ir kultūros paveldo objektus, tradicinius lietuviškus amatus, sakraliąją medinę architektūrą, pilis, dvarus ir kt.

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos savivaldybės ir asociacijos pateikė 29 paraiškas ir prašo 5,83 mln. eurų ES investicijų finansavimo prioritetinių Lietuvos turizmo plėtros regionų e. rinkodarai,  praneša Ūkio ministerija.

  Pagal 2014–2020 ES investicijų priemonės "Prioritetinių turizmo plėtros regionų e. rinkodara" antrąjį kvietimą iki rugpjūčio 1 dienos 17 paraiškų pateikė Lietuvoje veikiančios asociacijos, 12 paraiškų sulaukta iš Lietuvos savivaldybių administracijų. 7 paraiškos pateiktos kartu su partneriais, o 11 pateikusiųjų paraiškas įgyvendina projektus ir pagal pirmąjį kvietimą.

  Pasak ūkio viceministro Gedimino Miškinio, galima matyti, kad Lietuvos savivaldybės ir asociacijos aktyviai domisi investicijomis, teikiančiomis galimybę padidinti Lietuvos regionų kultūros ir gamtos paveldo objektų žinomumą ir lankomumą pasitelkiant e. rinkodaros priemones.

  "Tai neabejotinai leistų plačiau paskleisti informaciją kuo įvairesnėms visuomenės grupėms, pasitarnautų kultūros objektų žinomumui ir lankomumui, taip pat paskatintų vietos verslo plėtrą", – sako viceministras.

  Paraiškas padavę pareiškėjai norėtų e. rinkodaros priemonėmis reklamuoti gamtos ir kultūros paveldo objektus, tradicinius lietuviškus amatus, Lietuvos sakraliąją medinę architektūrą, Lietuvos pilis ir dvarus, pažintinius takus, nacionalinius automobilių turizmo maršrutus, vandens turizmo produktus ir kt. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma – 290 tūkst. eurų. 

  Pagal pirmąjį kvietimą 24-iems projektams buvo skirtas 4,79 mln. eurų finansavimas. Iš viso per 2014–2020 metų laikotarpį pagal priemonę "Prioritetinių turizmo plėtros regionų e. rinkodara" numatyta paskirstyti  8,5 mln. eurų ES investicijų.

  Dar šia tema

  Turistai iš Lietuvos yra vieni iš dešimties "pikčiausių" pasaulyje
  Nuo liepos 1-osios Vilniuje renkama turisto rinkliava
  Dviračiu aplink Žaliuosius ežerus ir po Valakupius

  Svarbiausios temos