19:59 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Pinigai, archyvinė nuotrauka.

  "Sodra": per pusmetį ženkliai sumažėjo uždirbančiųjų mažiau nei MMA

  CC0 / pexels
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  39 0 0

  "Sodra" nurodo, kad pernai gruodį buvo apie 150 tūkstančių dirbančiųjų, kurių pajamos nesiekė minimalios algos, o birželį tokių jau 103 tūkstančiai

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Birželį socialinio draudimo įmokų papildomai primokėta už 30 tūkst. darbuotojų, gaunančių mažesnę nei minimalią algą (MMA), be to, šis skaičius nuo metų pradžios mažėja, ženkliai sumažėjo ir darbuotojų, kuriems ši nuostata gali būti taikoma, praneša "Sodra".

  "Sodra" nurodo, kad pernai gruodį buvo apie 150 tūkst. dirbančiųjų, kurių pajamos nesiekė minimalios algos, o birželį tokių jau 103 tūkst. Šį pokytį esą galėjo lemti ir taikomas "grindų" reikalavimas – dalis darbdavių, užuot primokėję įmokų, tokiems darbuotojams pradėjo mokėti bent minimalų atlyginimą.

  "Skaičiuojame, kad teigiamą socialinio draudimo įmokų "grindų" poveikį dėl sumokėtų papildomų įmokų arba dėl to, kad buvo padidinta alga, galėjo pajusti apie 80 tūkst. gyventojų. Tiek, kiek gyvena Panevėžio dydžio mieste", – sako "Sodros" direktorius Mindaugas Sinkevičius.

  Birželio mėnesio duomenimis, įmonė už MMA nesiekiančią algą uždirbantį darbuotoją, kuriam netaikomos išimtys, vidutiniškai primokėjo 46 eurus. Atsiradus prievolei sumokėti ir apdraustojo dalį, priemoka padidės apie 13 eurų.

  Išimtys nuo šiol taikomos ne tik jaunesniems nei 24 metų gyventojams, ar gaunantiems senatvės, netekto darbingumo (neįgalumo) pensiją, bet ir tiems, kam mokama šalpos neįgalumo ar šalpos senatvės pensija, turintiems nustatytą 0–55 procentų darbingumo lygį, gaunantiems motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmoką, draudžiamiems pensijų socialiniu draudimu valstybės lėšomis.

  Iš viso apie 16 tūkst. įmonių primoka socialinio draudimo įmokų už minimalios algos negaunančius darbuotojus.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savo ruožtu 10 proc. padidino finansavimą nevyriausybinėms organizacijoms, kad jos galėtų primokėti socialinio draudimo įmokų už šiose organizacijose ne pilnu etatu dirbančius žmones ir taip jiems užtikrinti visapusiškas socialines garantijas.

  Dar šia tema

  Vyriausybė siūlo minimalią mėnesinę algą didinti iki 420 eurų
  Gegužę kas dešimtas lietuvis gavo darbo užmokestį, mažesnį nei 400 eurų
  Tegai:
  minimali mėnesinė alga (MMA), Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra"

  Svarbiausios temos