06:24 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Graikija, archyvine nuotrauka

  Graikija užbaigė paskutinę euro zonos finansinės pagalbos programą

  © Sputnik / Владимир Родионов
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Europos stabilumo mechanizmas šaliai per pastaruosius trejus metus suteikė beveik 62 mlrd. eurų, kurie padėjo vyriausybei reformuoti ekonomiką ir sustiprinti bankus

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Graikija sėkmingai užbaigė paskutinę euro zonos finansinės pagalbos programą, skirtą padėti šaliai susitvarkyti su skolų krizės pasekmėmis, skelbia RIA Novosti su nuoroda į ESM.
  Pirmą kartą per 8 metus Graikija gali skolintis finansų rinkose. Europos stabilumo mechanizmas šaliai per pastaruosius 3 metus suteikė beveik 62 mlrd. eurų, kurie padėjo vyriausybei reformuoti ekonomiką ir sustiprinti bankus.

  "Šiandien Graikija sėkmingai baigė trejų metų ESM finansinės paramos programą",  — sakoma pareiškime.

  "Pirmą kartą nuo 2010 metų pradžios Graikija gali stovėti ant savo kojų. Tai tapo įmanoma dėka neįtikėtinų Graikijos žmonių pastangų, mūsų Europos partnerių su dabartine Graikijos vyriausybe glaudaus bendradarbiavimo, pagalbos suteikiant paskolas", — sakė euro grupės vadovas Mario Centeno.

  Pareiškime pabrėžiama, kad Graikijos ekonomika vėl auga ir nuolat mažėja nedarbo lygis.

  Tarptautiniai kreditoriai suteikė paskolas Graikijai mažomis palūkanomis, su sąlyga, kad ji atliks griežtas ekonomikos reformas.

  Išorinė finansinė parama Graikijai tapo ilgiausia pagalba, skirta euro zonos šalims po tarptautinės finansų krizės. Po aštuonerių metų Atėnai pagal tris pagalbos programas gavo apie 240 milijardų eurų.

  Iš viso, kartu su parama iš Tarptautinio valiutos fondo, Graikijai nuo 2010-ųjų skirta daugiau nei 260 mlrd. eurų. Tai didžiausia finansinė pagalba per visą pasaulio finansų istoriją.

  Dar šia tema

  Ukrainos valstybės skola pasiekė eilinį maksimumą
  Europos sąjunga įvardijo daugiausiai skolų turinčią šalį

  Svarbiausios temos