21:38 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  kiaulės

  Lietuvoje nustatyti dar du AKM židiniai

  © Sputnik / Павел Лисицын
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Nuo metų pradžios Lietuvoje dėl AKM nugaišo ar buvo nugaišinta daugiau kaip 22,4 tūkst. kiaulių

  VILNIUS, rugpūčio 21 – Sputnik. Šiaulių ir Joniškio rajonuose užfiksuoti du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiai, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Šiaulių r. sav. Raudėnų sen. Čibirikų k. esančiame ūkyje buvo laikoma 13 paršelių, 1 paršavedė ir 3 penimos kiaulės. Susirgus penimai kiaulei buvo paimti jos kraujo mėginiai ir išsiųsti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą tyrimams. Atlikus tyrimus patvirtinta AKM diagnozė. Serganti kiaulė nugaišo, kitos buvo nugaišintos, gaišenos saugiai sunaikintos ūkio teritorijoje, ūkyje vykdomi dezinfekcijos darbai.

  Kitas AKM atvejis nustatytas Joniškio r. sav. Rudiškių sen. Rudiškių k. Kiaulių laikytoja, ūkyje laikiusi vieną kiaulę, paskerdė ją savo reikmėms. Įgyvendinant nustatytą tvarką, skerdenos mėginiai buvo pristatyti į NMVRVI tyrimams, kuriuos atlikus patvirtintas AKM. Kiaulės skerdena saugiai sunaikinta.

  Tai jau 44 ir 45 AKM atvejai kiaulių laikymo vietose šiais metais. Nuo metų pradžios Lietuvoje dėl AKM nugaišo ar buvo nugaišinta daugiau kaip 22,4 tūkst. kiaulių.

  AKM plinta ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Kaimyninėje Lenkijoje užregistruoti jau 99 protrūkiai kiaulių laikymo vietose, Rumunijoje – 730 protrūkių, dėl ko sunaikinta apie 76 tūkst. kiaulių.

  Dar šia tema

  Dėl AKM protrūkio Akmenės rajone į rinką pateko užkrėstos kiaulienos
  Dėl AKM ūkininkai gaus paramą kitų rūšių gyvūnams įsigyti
  Tegai:
  afrikinis kiaulių maras (AKM), Lietuva

  Svarbiausios temos