15:51 2018 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB75.2467
  Elektros perdavimo linijos

  Vilniuje pradėta naujo duomenų centro statyba pasitraukimo iš BRELL fone

  © Sputnik / Сергей Мальгавко
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (44)
  37 0 0

  Naujas valdymo centras turi užtikrinti galimybę stebėti Lietuvos energetikos sistemos jungčių būklę ir Lietuvos energetikos sistemos sinchronizavimo su Europos tinklais kibernetinį saugumą

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Lietuvos elektros energijos tiekėjas "Litgrid" paskelbė apie Sistemos valdymo ir duomenų saugos centro, kuris užtikrins elektros tinklų sinchronizavimo su Europa saugumą, statybos pradžią Vilniuje, praneša "Litgrid" spaudos tarnyba.

  Planuojama, kad naujas duomenų centras iškils iki 2019 metų pabaigos.

  Anot "Litgrid" pranešimo, šis centras užtikrins stabilesnį ir saugesnį šalies energetikos sistemos darbą ir energijos perdavimo srautų valdymą.

  Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas papasakojo, kad naujas duomenų centras po Lietuvos elektros energijos sistemos sinchronizacijos su Europa užtikrins reikalingą sistemos valdymo centro fizinį ir kibernetinį saugumą.

  "Simboliška, kad vienu metu klojame pamatus ir sinchronizacijos projektui, kuris garantuos mūsų energetinį saugumą, ir šiam sistemos valdymo centrui, iš kurio savarankiškai valdysime sinchroniškai su Europa dirbančią energetikos sistemą. Pagal aukščiausios kokybės standartus pastatytas naujasis centras užtikrins patikimą ir stabilų sistemos darbą ir padės apsisaugoti nuo kibernetinių grėsmių, kas yra svarbu kiekvienam Lietuvos elektros energijos vartotojui", — sakė ministras.

  Pastato plotas sudaro 5669 kvadratinius metrus. Duomenų centre bus sukurta apie 200 darbo vietų.

  "Litgrid" vadovo Daivio Virbicko manymu, labai svarbu, kad energijos perdavimo sistema būtų valdoma patikimai ir saugiai, bet ne mažiau svabu užtikrinti ir patogias darbo vietas žmonėms.

  Projekto investuotoja bus statybos bendrovė "Conresta". Jos direktorius Lukas Laukaitis pažymėjo, kad bendrovei malonu prisidėti prie valstybei ir visuomenei itin svarbaus ekonominio projekto.

  Baltijos šalys pareiškė norą palikti BRELL energijos žiedą, kad užtikrintų nepriklausomybę nuo Rusijos energetikos sistemos. Birželio mėnesį kartu su Europos Komisija ir Lenkija Baltijos valstybės pasirašė susitarimą dėl sinchronizavo su kontinentinės Europos tinklais. Jos planuoja sinchronizuotis su ES tinklais per Lenkiją, per jau sukurtą "LitPol Link" jungtį.

  Lietuva jau pradėjo parengiamuosius darbus desinchronizavimui su Rusijos energetikos sistema. Elektros perdavimo sistemos rekonstrukcija respublikos šiaurės rytų dalyje tęsis ketverius metus, o jos bendra kaina bus 28,9 milijono eurų.

  Be to, Seimas patvirtino Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją, kuria siekiama užtikrinti, kad Lietuva nustotų būti šalis — energijos technologijų importuotoja.

  Savo ruožtu Rusija suplanavo įgyvendinti visas būtinas priemones, kad būtų užtikrintas Kaliningrado srities energetinis saugumas 2018 metų pirmoje pusėje.

  Daugelio ekspertų teigimu, atjungimas nuo BRELL atneš sunkumų Lietuvai, tačiau jie neturi nieko bendro su Baltarusijos AE eksploatavimo pradžios. Problemos kyla dėl nepakankamai apgalvotų sprendimų ir per didelių sąnaudų perėjimui prie Europos tinklų.

  Taigi, Nacionalinės energetikos saugumo fondo generalinis direktorius Konstantinas Simonovas interviu Sputnik Lietuva pareiškė, kad lietuviai, visų pirma, turi susimąstyti apie elektros energijos kainą po atsijungimo nuo Rusijos energetikos sistemos.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (44)

  Dar šia tema

  Kaip BRELL Vilnių su Talinu supykdė
  EK derėsis su Rusija dėl Baltijos šalių atjungimo nuo BRELL, teigia Grybauskaitė
  Lietuvoje bus apjungta Energetikos ir Lietuvos naftos produktų agentūrų veikla
  Tegai:
  Lietuvos pasitraukimas iš BRELL, BRELL, Vilnius, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos