06:50 2019 Kovo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1387
 • RUB72.5435
  Transformatorinė stotis, archyvinė nuotrauka.

  Elektros energiją gyventojams tieks "Lietuvos dujų tiekimas"

  © Photo: enmin.lrv.lt
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Pasikeitus tiekėjui mokėjimų duomenys įmokų surinkimo vietose atsinaujins automatiškai, klientus ir toliau aptarnaus dujų ir elektros klientų aptarnavimo centras "Gilė", klientai gaus tas pačias paslaugas, mokės už sunaudotą elektros energiją per manogile.lt savitarnos sistemą

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. "Lietuvos energijos" valdomo "Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) stebėtojų taryba pritarė esminėms visuomeninio elektros energijos tiekimo gyventojams veiklos perleidimo kitai grupės įmonei – gamtinių dujų tiekėjai bendrovei "Lietuvos dujų tiekimas" (LDT) sandorio sąlygoms ir sutarties sudarymui, skelbia LRT. 

  Teigiamą nuomonę dėl sandorio pareiškė ir "Lietuvos energijos" stebėtojų tarybos audito komitetas. Užbaigus šį sandorį, nuo spalio 1 dienos elektrą gyventojams pradės tiekti LDT, kuri nuo tos pačios dienos vadinsis "Lietuvos energijos tiekimu".

  Remiantis nepriklausomų vertintojų "Ernst & Young Baltic" atliktu vertinimu, buvo nustatyta šios veiklos kaina – 30,52 mln. eurų. Ji dar gali būti koreguojama, kai spalio 31 dieną bus parengtas galutinis skiriamasis balansas. Nuo 2018 metų spalio 1 dienos LDT pereis visos teisės ir pareigos, susijusios su dabartine ESO visuomeninio elektros energijos tiekimo veikla, rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Pasak "Lietuvos energijos" valdybos nario bei komercijos ir paslaugų direktoriaus Vidmanto Saliečio, šis sandoris yra vienas iš "Lietuvos energijos" grupės strategijos įgyvendinimo etapų, konsoliduojant elektros energijos ir gamtinių dujų tiekimo veiklas ir kuriant vieną organizaciją, kuri tiektų energiją bei susijusias paslaugas ir sprendimus verslui bei gyventojams tiek Lietuvoje, tiek, vėliau – ir tarptautinėje rinkoje.

  Pasikeitus tiekėjui, pasikeis tik elektros energiją ir gamtines dujas tiekiančios bendrovės pavadinimas, o mokėjimų duomenys įmokų surinkimo vietose atsinaujins automatiškai. Klientus ir toliau aptarnaus dujų ir elektros klientų aptarnavimo centras "Gilė", klientai gaus tas pačias paslaugas, mokės už sunaudotą elektros energiją per manogile.lt savitarnos sistemą.

  Gamtinių dujų tiekimo gyventojams įmonė LDT, kurioje planuojama nuo spalio 1 dienos konsoliduoti energijos tiekimo veiklas gyventojams, turi sukaupusi didžiulę klientų aptarnavimo patirtį, nes kasdien dirba su daugiau kaip puse milijono gamtinių dujų klientų.

  Įmonė yra įsidiegusi visus reikalingus procesus, turi ekspertines žinias ir kompetencijas, darbuotojų komandą, įmokų surinkimo kanalus, todėl planuojamas visuomeninio elektros energijos tiekimo veiklos perleidimas esamai grupės įmonei bus įgyvendintas mažiausiomis sąnaudomis.

  Šis veiklų išgryninimas yra vykdomas siekiant atskirti skirstomųjų tinklų operatoriui nebūdingą visuomeninio elektros energijos tiekimo veiklą. Po atskyrimo ESO toliau vykdys pagrindinę savo veiklą – skirstys elektrą ir dujas, užtikrins garantinį elektros energijos ir gamtinių dujų tiekimą bei prižiūrės skirstomuosius tinklus, rūpinsis tinklų gedimų šalinimu ir naujų klientų prijungimu.

  Europos šalių reitingas pagal gyventojų aprūpinimą elektra
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gyventojų aprūpinimą elektra

   

  Dar šia tema

  Lietuvoje patvirtinta nauja Nacionalinė energetinės nepriklausomybės strategija
  Pavojingas neveikimas: kokia grėsmė slypi Ignalinos AE išmontavime?
  Paskirtas finansavimas elektros energijos skirstomųjų tinklų plėtrai
  Tegai:
  Lietuvos dujų teikimas, elektros energija

  Svarbiausios temos