17:41 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Lietuvos seimo pastatas

  Lietuva praranda beveik 200 mln eurų dėl neveiksmingo patalpų naudojimo

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Vyriausybė pripažino, kad valstybinės patalpos naudojamos neveiksmingai. Dabar respublikos ministerijoms ir vyriausybei teks tapti patalpų nuomininkėmis

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė ir ministerijos dėl neveiksmingo patalpų naudojimo kasmet netenka apie 180 milijonų eurų, praneša LRT.

  Dėl to buvo nuspręsta, kad nuo 2019 metų ministerijos ir vyriausybė taps nuomininkėmis. Valstybinių įstaigų patalpas perims Turto bankas.

  Kiek bus įkainotas kvadratinis ministerijos metras, kol kas neaišku. Skaičiuojama, kad iš viso nuompinigių dydis per metus sudarys apie dešimt milijonų eurų, iš kurių nusidėvėjimo sąnaudos — iki aštuonių milijonų eurų.

  Finansų ministerija, jau perdavusi savo patalpas Turto bankui, sako, kad nuomai tenka išleisti daugiau nei tikėtasi. 

  Ekonomistai sveikina sprendimą. Dabar neveiksmingai naudojant valstybines patalpas biudžetas netenka kone 200 milijonų eurų.

  Vienam vyriausybės darbuotojui tenka 69 kvadratiniai metrai patalpų. Tačiau tai nereiškia, kad kabinetai vyriausybėje kaip dviejų kambarių butai. Darbuotojai sėdi įprastuose kabinetuose, tačiau yra gausu salių, kuriomis naudojamasi per įvairius susitikimus, renginius, ir užima nemažą patalpų plotą.

  Pagal sumanymą, kai ministerijos taps nuomininkėmis, jos, kaip ir bet kuris nuomininkas, mokės pinigus, o patalpų remontu jau rūpinsis Turto bankas.

  Pasak ekspertų nekilnojamojo turto srityje, tokios priemonės privers valdžios institucijas atidžiau elgtis su pinigais ir turtu, o patalpų naudojimo efektyvumas išaugs.

  Paprastai valstybės institucijoms priklauso ne vienas pastatas. Mokėti nuomą teks už visus, todėl premjeras patalpas mažins, kitus priimdamas "po savo sparnu".

  Dar šia tema

  Ministerijų perkėlimas iš Senamiesčio suteiktų Gedimino prospektui naują veidą
  Seimas numato kitąmet didinti valdininkų algas
  Valstybinį turizmo departamentą Lietuvoje pakeis agentūra "Keliauk Lietuvoje"
  Tegai:
  valstybės biudžetas, Vyriausybė, Lietuva

  Svarbiausios temos