02:42 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Baltarusijos AE

  Minskas papasakojo apie derybas su kaimynais dėl energijos eksporto iš Astravo AE

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (225)
  58 0 0

  Baltarusijos energetikos ministerija pasakė, kad dabar respublika tiekia elektros energiją Baltijos šalims, o į Lietuvą jau eksportavo apie 700 milijonų kilovatvalandžių

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Baltarusijos energetikos ministro pavaduotoja Olga Prudnikova pareiškė, kad respublika derasi su kaimyninėmis šalimis dėl elektros energijos eksporto po Baltarusijos AE paleidimo, praneša naviny.by.

  "Mes vedame skirtingai orientuotas derybas su visomis šalimis partnerėmis, kaimynėmis, kad sukurtume bendrą elektros energijos Eurazijos ekonominės sąjungos rinką", — pasakė ministro pavaduotoja.

  Pasak Prudnikovos, Baltarusija dabar tiekia elektros energiją Baltijos šalims pagal bendradarbiavimą dėl rezervinių galių suteikimo energijos tiekimo problemų atveju.

  Ministro pavaduotoja teigė, kad šiais metais Baltarusija jau eksportavo į Lietuvą daugiau nei 700 milijonų kilovatvalandžių. Ji taip pat pabrėžė, kad, paleidus Astravo atominę elektrinę (AE), šalis turės didelių pranašumų.

  Prudnikova teigia, kad po paleidimo Astravo AE gamins 18 milijardų kilovatvalandžių per metus, ir kartu Baltarusija sunaudoja 37 mlrd. kilovatvalandžių energijos. Pasak ministro pavaduotojos, jei dinamika tęsis, tada AE gamins 40 procentų energijos iš reikiamo tūrio.

  Anksčiau buvęs Lietuvos energetikos ministras Arvydas Sekmokas pareiškė, kad respublika negalės išvengti elektros energijos pirkimo iš Astravo AE. Pasak jo, elektros energija iš atominės elektrinės gali būti tiekiama į Lietuvą per tarpininkus, ir niekas negalės atspėti, iš kur ji kilusi.

  Tuo tarpu interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto ekspertas Sergejus Kondratjevas papasakojo, kad Lietuva supranta elektros energijos importo iš Rusijos ir Baltarusijos ekonominį tikslingumą, bet negali to pasakyti dėl politinių priežasčių.

  Lietuva, nepaisant Astravo AE atliktų streso testų, teigia, kad elektrinė nėra saugi. Vilnius jos statybą vadina "nacionaline grėsme" ir nuolat reiškia pretenzijas. Be to, Lietuvos valdžia paragino kitas valstybes boikotuoti Astravo AE ir ateityje nenaudoti jos energijos.

  Minskas, savo ruožtu, teigia, kad atominė elektrinė atitiks tarptautinius saugumo reikalavimus, ir Vilniaus protestai yra "politizuoti", o ne kilę iš susirūpinimo regiono saugumu.

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus. Ją sudarys du naujosios kartos energetiniai blokai, atitinkantys naujausius saugos standartus. Pirmojo bloko paleidimas planuojamas 2019 metais, o antrojo — 2020 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (225)

  Dar šia tema

  Ekspertai nerado jokių reikšmingų Astravo AE saugos sistemos trūkumų
  Tegai:
  elektros energija, Astravo AE, Baltijos šalys, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos