21:37 2019 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0985
 • RUB70.2637
  Baltarusijos AE statyba

  Lietuva teigia, kad nesidera su Baltarusijos AE dėl elektros perdavimo

  © Photo: Государственное предприятие "Белорусская АЭС"
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (195)
  29 0 0

  Lietuvos energetikos ministerija priminė, kad Seimas uždraudė pirkti energiją iš Baltarusijos atominės elektrinės, todėl negali būti jokių derybų

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Lietuvos energetikos ministerija paneigė pranešimą apie derybas su Minsku dėl elektros energijos eksporto iš Baltarusijos atominės elektrinės (AE), praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Ministerija priminė, kad Lietuvos Seimas priėmė įstatymą, draudžiantį pirkti elektros energiją iš šios AE, nes ji neva kelia grėsmę aplinkai.

  Anksčiau Baltarusijos energetikos ministro pavaduotoja Olga Prudnikova pareiškė, kad respublika derasi su kaimyninėmis šalimis dėl elektros energijos eksporto po Baltarusijos AE paleidimo.

  Pasak Prudnikovos, Baltarusija dabar tiekia elektros energiją Baltijos šalims pagal bendradarbiavimą dėl rezervinių galių suteikimo energijos tiekimo problemų atveju.

  Ministro pavaduotoja pareiškė, kad šiais metais Baltarusija jau eksportavo į Lietuvą daugiau nei 700 milijonų kilovatvalandžių.

  Lietuva, nepaisant Astravo AE atliktų streso testų, teigia, kad elektrinė nėra saugi. Vilnius jos statybą vadina "nacionaline grėsme" ir nuolat reiškia pretenzijas. Be to, Lietuvos valdžia paragino kitas valstybes boikotuoti Astravo AE ir ateityje nenaudoti jos energijos.

  Minskas, savo ruožtu, teigia, kad atominė elektrinė atitiks tarptautinius saugumo reikalavimus, ir Vilniaus protestai yra "politizuoti", o ne kilę iš susirūpinimo regiono saugumu.

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus. Ją sudarys du naujosios kartos energetiniai blokai, atitinkantys naujausius saugos standartus. Pirmojo bloko paleidimas planuojamas 2019 metais, o antrojo — 2020 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (195)

  Dar šia tema

  Branduolinio kuro pristatymas į Astravo AE planuojamas lapkričio mėnesį
  Ekspertai nerado jokių reikšmingų Astravo AE saugos sistemos trūkumų
  Tegai:
  elektra, Astravo AE, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos