06:39 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  pinigai, archyvinė nuotrauka

  Smulkiųjų ūkininkų bendradarbiavimui prašoma 2,7 mln eurų

  © Photo: Sveikatos apsaugos ministerija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  Pinigai prašomi smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui skatinti, organizuojant bendrus darbo procesus, dalijantis įrenginiais ir ištekliais, vykdant bendrą ūkinę, komercinę bei aplinkosauginę veiklą

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Per tris vasaros mėnesius smulkūs ūkininkai pateikė daugiau kaip 30 paraiškų dėl paramos, kuri gali būti skirta jų bendradarbiavimui, pranešė Nacionalinė mokėjimų agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.

  Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės "Bendradarbiavimas" veiklos sritį "Parama smulkiųjų ūkio subjektų bendradarbiavimui" per tris paraiškų rinkimo mėnesius buvo pateiktos 33 paraiškos, bendra jose prašoma paramos suma sudaro 2 764 933 eurų.

  Pareiškėjai buvo kviečiami teikti paraiškas smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui skatinti, organizuojant bendrus darbo procesus, dalijantis įrenginiais ir ištekliais, vykdant bendrą ūkinę, komercinę bei aplinkosauginę veiklą. Dažniausiai buvo prašoma maksimalios vienam pareiškėjui galimos – 90 tūkst. eurų – paramos sumos.

  "Atsižvelgiant į tai, kad šiam paraiškų rinkimui buvo skirta daugiau nei 3,8 mln. eurų paramos lėšų, jau aišku, kad smulkiesiems ūkio subjektams dėl šios paramos konkuruoti nereikės ir prioritetinės eilės sudarymas paramos skyrimui ar neskyrimui įtakos neturės", — rašoma pranešime.

  Daugiausia paraiškų buvo pateikta alternatyviai veiklai vystyti, gana aktyviai paraiškas teikė augalininkystės ir gyvulininkystės sektorių atstovai.

  Pagal veiklos sritį "Parama smulkiųjų ūkio subjektų bendradarbiavimui" pateiktoms paraiškoms bus atliekamas surinktų paraiškų atrankos vertinimas pagal pareiškėjų paramos paraiškoje pažymėtus atrankos balus ir prie paramos paraiškos pridėtus dokumentus. Šiuo etapu bus tikrinama, ar pareiškėjas atitinka paraiškoje pasižymėtus atrankos kriterijus. Patikrinus atrankos balus, paramos paraiškos, surinkusios 40 ir daugiau atrankos balų, bus teikiamos tinkamumo vertinimui. Minėto balų skaičiaus nesurinkusios paraiškos bus atmetamos.

  Tegai:
  ūkininkai

  Svarbiausios temos