17:51 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Iš viso finansinėms paskatoms pirmajam jaunų šeimų būstui šiais metais bus skiriama 4 mln. eurų

  VILNIUS, rugsėjo 10 – Sputnik. Programai, kuri leidžia jaunoms šeimoms pasinaudoti valstybės subsidija pirmam būstui regione įsigyti ar pasistatydinti papildomai skiria 2 mln. eurų, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Iš viso finansinėms paskatoms pirmajam jaunų šeimų būstui šiais metais bus skiriama 4 mln. eurų.

  Rugsėjo 10 dienos duomenimis, iš viso buvo pateikti 1379 prašymai subsidijai pirmajam būstui regione gauti. Iš jų priimti 586 prašymai, atmesti – 512, apdorojama – 281. Dažniausia prašymų atmetimo priežastis – šeimos turto deklaracijos neužpildymas. Turto deklaracija leidžia įsitikinti, kad jauna šeima siekia įsigyti savo pirmąjį gyvenamąjį būstą.

  Anksčiau buvo pranešama, kad prašymai valstybės paramos jaunų šeimų būstui subsidijai gauti buvo pradėti priiminėti rugsėjo 1 dieną, o pirminė valstybės biudžete numatyta lėšų suma – 2 mln. eurų – jau buvo padengta prašymų, pateiktų per pirmąsias 3 valandas.

  Jauna šeima, kuriai suteikta subsidija, negalės visiškai laisvai disponuoti įsigytu nekilnojamuoju turtu: jeigu per pirmuosius 10 metų šį būstą norės perleisti kitam asmeniui, subsidiją turės grąžinti į valstybės biudžetą.

  Tačiau subsidiją gavusios šeimos, kurios nuo būsto įsigijimo praėjus 5 metams susilauks 3 ar daugiau vaikų, galės perleisti būstą kito asmens nuosavybėn, jei norės įsigyti  didesnį būstą toje pačioje savivaldybėje. Tokiu atveju subsidijos grąžinti jiems nereikės.

  Dar šia tema

  Vaiko pinigus siūloma didinti nuo 30 iki 50 eurų
  Jaunos šeimos gali teikti subsidijų pirmajam būstui prašymus

  Svarbiausios temos