23:54 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  IKEA prekybos ženklas, archyvinė nuotrauka.

  Lietuva neišnaudoja viso didžiausios investuotojos ― Švedijos ― potencialo

  © Sputnik / Александр Липовец
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Lietuva įdomi ir gamybos kompleksus planuojančioms kurti Švedijos bendrovėms, ir įmonėms, ieškančioms vietos paslaugų centrams

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Švedijos bendrovės Lietuvoje yra investavusios daugiausia, tačiau potencialo pritraukti dar daugiau bendrovių Lietuva turi su kaupu, teigia rugsėjo 11–12 dienomis Stokholme ir Geteborge besilankantis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

  Vizito metu jis susitinka su stambių Švedijos įmonių vadovais ir pristato jiems šalies investicinę aplinką.

  Pasak ministro, Švedijos bendrovės Lietuvoje yra didžiausios investuotojos, nes Lietuva, kaip investicijų vieta, Švedijos įmonėms buvo įdomi dar tuomet, kai Lietuva į tiesioginių užsienio investicijų pritraukimą žiūrėjo vangiai.

  Pastaraisiais metais ėmus aktyviau dirbti su šia rinka, smarkiai išsiplėtė SEB ar "Swedbank" paslaugų centrai, "Telia" Vilniuje nusprendė įkurdinti savo kompetencijų centrą, o "IKEA" Kazlų Rūdoje investuoti į modernią gamybos liniją. 

   Sinkevičiaus teigia, kad Lietuva įdomi ir gamybos kompleksus planuojančioms kurti Švedijos bendrovėms, ir įmonėms, ieškančioms vietos paslaugų centrams. Be to, Lietuva pernai pritraukė ir du švediškus startuolius – žmogiškųjų išteklių vadybos technologijų bendrovę "Benify" ir finansinių technologijų įmonę "Plexian".

  Vizito metu ūkio ministras susitiks su daugeliu Švedijos bendrovių, kurioms pristatys Lietuvos investicinę aplinką ir pastaruoju metu įgyvendintas ir planuojamas įgyvendinti iniciatyvas, padėsiančias paprasčiau ir greičiau įgyvendinti investicinius projektus ir kurti naujas darbo vietas Lietuvoje.

  Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusių metų pabaigoje Švedijos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje sudarė daugiau nei 3,5 mlrd. eurų, Nyderlandų bendrovės Lietuvoje investavo 1,9 mlrd. eurų, o Vokietijos – 1,2 mlrd. eurų.

  Dar šia tema

  Ūkio ministerija siūlo 1,5 mln eurų paramą ekologiškam verslui
  Savivaldybės rizikuoja prarasti ES fondų lėšas
  Kodėl Lietuva bijo investicijų iš Kinijos?

  Svarbiausios temos