11:39 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

  Žinomas Lietuvos ekonomistas sukritikavo JAV prekybos karus

  © AFP 2019 / BRENDAN SMIALOWSKI
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  "Swedbank" analitikas Nerijus Mačiulis pareiškė, kad JAV prekybos karai su Kinija ir ES nepalankūs Lietuvai bei turės neigiamų pasekmių viso pasaulio ekonomikos augimui

  VILNIUS, rugsėjo 12 – Sputnik. Lietuvos ekonomistas, "Swedbank" finansų analitikas Nerijus Mačiulis sukritikavo Jungtinių Amerikos Valstijų vykdomus prekybos karus, praneša "Parlamentskaja gazeta".

  "Lietuva išlieka atviriausia ES ekonomikai, aišku, kad tas atvirumas yra teigiamas, bet prekybos karų kontekste tai yra silpnybė. Mūsų, kaip europiečių ir kaip lietuvių interesas, kad prekybos karai nei tarp JAV ir Kinijos, nei tarp JAV ir ES neįsisiūbuotų", – spaudos konferencijoje kalbėjo Mačiulis.

  Pasak jo, "prekybos apribojimas turės neigiamų pasekmių viso pasaulio ekonomikos augimui".

  Tokią situaciją Mačiulis vadino "kvaila ekonomine politika" ir perspėjo, kad ji veda į sunkią pasaulinę krizę.

  Nuo birželio JAV galiausiai įvedė muitus aliuminiui ir plienui iš Kanados, ES šalių ir Meksikos. Vašingtonas savo veiksmus pateisino nacionalinio saugumo sumetimais.

  Europos atsakomosios priemonės pradėjo veikti nuo liepos mėnesio, 25 procentų muitų tarifai buvo nustatyti maisto produktams, tabako gaminiams, drabužiams ir kai kurioms kitoms prekėms. Kai kurie produktai apmokestinami dešimčia procentų, o kai kurie — iki 50 procentų. Briuselis pareiškė, kad yra pasirengęs atšaukti muitus, jei Vašingtonas atšauks savuosius.

  Dar šia tema

  Labai nustebino: kaip EK parengė niekam nereikalingą dujų projektą
  Trampas pasirašė įsakus, leidžiančius apeiti muitus metalų tiekimui
  Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad JAV nesilaiko sankcijų prieš Rusiją

  Svarbiausios temos