03:55 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka.

  Premjeras žada minimalią algą padidinti iki 430 eurų

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  Profesinės sąjungos tikisi, kad alga vis dėlto bus dar šiek tiek didesnė ir sieks 450 eurų, tačiau, premjero teigimu, spartus MMA kėlimas gali iškreipti darbo rinką

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Vyriausybė, besiremdama Finansų ministerijos prognozėmis, siūlo nustatyti 420 ar net 430 eurų minimalią mėnesinę algą (MMA), praneša LRT RADIJAS.

  Profesinės sąjungos tikisi, kad alga vis dėlto bus dar šiek tiek didesnė ir sieks 450 eurų, tačiau, premjero teigimu, spartus MMA kėlimas gali iškreipti darbo rinką.

  Šiandien Trišalė taryba ketina galutinai nuspręsti, kiek nuo kitų metų turėtų didėti MMA. Vyriausybės vadovo teigimu, tai bus daroma remiantis 2017 m. priimta tvarka.

  Premjero teigimu, 2017 metais tuometinė Trišalė taryba priėmė racionalų ir objektyvų sprendimą, kad MMA būtų siejama su vidutiniu darbo užmokesčiu šalyje, t. y. remiantis formule MMA būtų apskaičiuojama pagal Finansų ministerijos prognozuojamą vidutinį mėnesio atlyginimą iki mokesčių.

  "Buvo sutarta, kad MMA būtų ne mažesnė nei 45 proc. ir ne didesnė negu 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Tais objektyviais kriterijais remiantis ir yra siūloma nustatyti 420 eurų MMA. Tiesa, paskutinės, rugsėjo 12 dienos, prognozės yra dar šiek tiek pagerintos, todėl galime kalbėti apie didesnę MMA. Tai galėtų būti tarp 420 ir 430 eurų", – tvirtina Skvernelis.

  Profesinės sąjungos vis dėlto laikosi nuostatos, kad MMA turėtų didėti iki 450 eurų. Pasak ministro pirmininko, tokiai pozicijai galima pritarti, tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad MMA neiškreiptų darbo rinkos.

  Pasak premjero, norisi, kad MMA būtų didesnė, bet ji negali iškreipti pačios darbo rinkos. Galiausiai, kalbama apie darbo užmokestį, mokamą nekvalifikuotą darbą dirbantiems asmenims. Tas atotrūkis tarp reikalingos kvalifikacijos darbo užmokesčio ir nekvalifikuoto darbo užmokesčio negali iš esmės išnykti.

  "Sodra" nurodo, kad pernai gruodį buvo apie 150 tūkstančių dirbančiųjų, kurių pajamos nesiekė minimalios algos, o birželį tokių sumažėjo iki 103 tūkstančių.

  Dar šia tema

  Gegužę kas dešimtas lietuvis gavo darbo užmokestį, mažesnį nei 400 eurų
  Vidutinis atlyginimas iki mokesčių Lietuvoje – beveik 900 eurų
  "Sodra": per pusmetį ženkliai sumažėjo uždirbančiųjų mažiau nei MMA
  Tegai:
  MMA kėlimas, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos