09:58 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Anksčiau Lietuvos vyriausybė pasiūlė padidinti minimalią algą iki 430 eurų, o profesinės sąjungos reikalavo 450 eurų

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Lietuvos Trišalė taryba antradienį posėdyje nepriėmė vieningo sprendimo dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos spaudos tarnyba.

  Anksčiau respublikos Vyriausybė pasiūlė padidinti minimalų darbo užmokestį nuo 400 iki 430 eurų. Tuo tarpu profesinės sąjungos reikalavo padidinti iki 450 eurų. Pasak Vyriausybės vadovo Sauliaus Skvernelio, nauja minimalios mėnesinės algos formulė bus apskaičiuojama pagal Finansų ministerijos prognozuojamą vidutinį mėnesio atlyginimą iki mokesčių.

  "Minimalaus darbo užmokesčio kėlimas yra susijęs su ekonomikos augimo vaisių paskirstymu visiems bei pajamų nelygybės mažinimu. Lietuvos ekonomika auga gana sparčiai, todėl mūsų tikslas, kad tą pajustų visi Lietuvos gyventojai, o ne keletas. Minimalaus darbo užmokesčio didinimas būtinas ir dėl kainų augimo, kuris palietė visus žmones", — pasakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

  Ministerija pabrėžė, kad po mokesčių pertvarkos, kurios metu bus sujungiami darbdavio ir darbuotojo mokesčiai, minimali alga "ant popieriaus" sieks 554,27 eurus.

  Paskutinį kartą minimalus darbo užmokestis buvo padidintas 20 eurų šių metų pradžioje. Liepos duomenimis, MMA gavo 47,7 tūkst. žmonių, mažiau gavo apie 99,6 tūkst. darbuotojų.

  Anksčiau Finansų ministerija prognozavo, kad vidutinės trukmės perspektyvoje atlyginimai augs vidutiniškai 7,2 procento — tai procentu daugiau nei buvo tikėtasi šį pavasarį, o vidutinė metinė infliacija 2018 metais sieks 2,7 procento — tai 0,2 procento mažiau nei buvo tikėtasi 2018 metų pavasarį.

  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
  © Sputnik /
  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse

  Dar šia tema

  Karbauskis teikia projektą ankstesnių valdžių priimtiems sprendimams taisyti
  Gegužę kas dešimtas lietuvis gavo darbo užmokestį, mažesnį nei 400 eurų
  Vidutinis atlyginimas iki mokesčių Lietuvoje – beveik 900 eurų
  "Sodra": per pusmetį ženkliai sumažėjo uždirbančiųjų mažiau nei MMA
  Tegai:
  minimali mėnesinė alga (MMA), Lietuva

  Svarbiausios temos