21:04 2018 Gruodžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
  pinigai, archyvinė nuotrauka

  "Lietuvos geležinkelių" antrinės įmonės GTC nuostolį keitė pelnas

  © Фото: pixabay.com
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Per pirmąjį šių metų pusmetį GTC uždirbo 8,9 mln. eurų pajamų, o grynasis pelnas siekė 68 tūkst. eurų; tuo tarpu prieš metus per tą patį laikotarpį bendrovė patyrė 2,9 mln. eurų nuostolį

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. "Lietuvos geležinkelių" antrinės įmonės Geležinkelio tiesimo centras (GTC) pirmojo šių metų pusmečio pajamos, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo 5 proc., o pernykštį nuostolį keitė pelnas.

  Per pirmąjį šių metų pusmetį GTC uždirbo 8,9 mln. eurų pajamų, o grynasis pelnas siekė 68 tūkst. eurų, kai prieš metus per tą patį laikotarpį bendrovė patyrė 2,9 mln. eurų nuostolį.

  Minėtu laikotarpiu GTC pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) rodiklis buvo 1,29 mln. eurų, kai 2017 metais per pirmąjį pusmetį EBITDA buvo neigiamas ir sudarė 1,33 mln. eurų.

  Per antrąjį šių metų pusmetį bendrovė planuoja toliau didinti apyvartą, o 2018 metus baigti pelno augimu.

  Pasak GTC generalinio direktoriaus Martyno Pargaliausko, bendrovės veiklos rodikliai gerėjo dėl pernai pradėtos "Lietuvos geležinkelių" valdomų įmonių pertvarkos.

  "Bendrovės optimizavimo procesai liudija, kad einame teisingu keliu — dėl laiku priimtų sprendimų ir įgyvendintų priemonių vos per metus sugebėjome išlipti iš nuostolių ir uždirbti pelno", – sako Pargaliauskas.

  Praėjusių metų pabaigoje GTC peržiūrėjo ir atnaujino teikiamų paslaugų portfelį. Buvo atsisakyta nepelningų veiklų, o pelningos – išplėstos. Daugiausia pajamų GTC uždirba iš geležinkelio infrastruktūros statybos ir remonto veiklų. Kitos pajamos gautos už inžinerinių statinių, jų tinklų, automatikos, signalizacijos ir elektros linijų projektavimo paslaugas, o taip pat iš geležinkelio technikos ir mašinų nuomos.

  Pargaliausko teigimu, daugiau nei 70 metų veikianti GTC Lietuvoje yra nutiesusi ir suremontavusi tūkstančius kilometrų geležinkelių, todėl bendrovė planuoja plėsti veiklos geografiją kitose Europos rinkose, kurioms gali būti naudinga lietuvių įgyta ilgametė patirtis ir žinios.

  Tiesiant europinio geležinkelio "Rail Baltica" atkarpą nuo Lenkijos sienos iki Kauno, GTC buvo vienas pagrindinių statybos rangovų.

  Dar šia tema

  Ekonomistas: geležinkelių tinklas Baltijos šalyse yra pasmerktas
  Lietuvoje planuojama sumažinti keleivių pervežimus geležinkeliais
  "Lietuvos geležinkeliai" grupės darbuotojams planuoja modernią centrinę būstinę
  Tegai:
  Lietuvos geležinkeliai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos