02:31 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Šiais metais visas dujų tiekimas į Lietuvą buvo įvykdytas iš Norvegijos. Iš viso šalyje buvo pristatyta daugiau nei milijonas kubinių metrų SGD

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko paskutinis Norvegijos bendrovės "Equinor" suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys, praneša jūrų transporto portalas Marinetraffic.com.

  SGD krovinio partiją dujų prekybos kompanijai "Litgas" vakar, 17:00, į Klaipėdos uostą pristatė dujovežis "Arctic Princess". 

  Apskritai šiais metais į Lietuvą buvo pristatyta 1,362 mln. kubinių metrų SGD, iš kurių 52 tūkst. kubinių metrų bus perkelti į mažos apimties dujovežius. Visos dujos buvo pristatytos iš Norvegijos.

  SGD tiekimai

  2018 metų balandžio mėnesį dujų prekybos bendrovė "Lietuvos dujų tiekimas", suskystintų dujų terminalo operatorius "Klaipedos nafta" ir Amerikiečių "Freeport LNG" pasirašė susitarimą dėl SGD tiekimo. Bendradarbiavimo memorandume išdėstyti šalių ketinimai keistis informacija apie SGD terminalų eksploatavimą ir abiejų šalių rinkos būklę.

  2017 metais "Gazprom" įvertino vidutinę dujų tiekimo į Baltiją kainą 162 doleriais už tūkstantį kubinių metrų. 2018 metų kaina neįvardyta, tačiau vidutiniškai eksportą  į tolimąjį užsienį "Gazprom" padidino 15 procentų. Darant prielaidą, kad kaina į artimą  užsienį padidėjo proporcingai, tai reiškia, kad kainos už tūkstantį kubinių metrų pirmoje 2018 metų pusėje Baltijos šalims sudarė apie 185 dolerių. Tai 34 proc. brangiau nei perparduoto Lietuvos SGD kaina.

  Dujų saugykla "Independence"

  Vasarą Vyriausybės Ekonominės infrastruktūros plėtros komisija priėmė sprendimą po 2024 metų iš Norvegijos bendrovės "Hoegh LNG" išpirkti laivą — suskystintų gamtinių dujų (SGD) saugyklą Klaipėdos terminale.

  Komisijos teigimu, terminalo įsigijimas leis užtikrinti konkurencingas dujų kainas ir mažiausią SGD infrastruktūros išlaikymo kainą trumpalaikėje ir ilgalaikėje perspektyvoje.

  Anksčiau valstybinė įmonė "Klaipėdos nafta" jau siūlė išpirkti tanklaivį. Dabar bendrovė kasmet moka apie 60 milijonų eurų Norvegijos terminalo savininkui.

  Remiantis preliminariais duomenimis, išpirkimo suma gali būti 121-160 milijonų eurų.

  Dar šia tema

  Vokiečių žiniasklaida paaiškino, kodėl Vokietija nepirks amerikietiškų SGD
  JAV neplanuoja įvesti sankcijų prieš "Nord Stream-2"
  Verslas laimi, politikai pralaimi: kaip Rusijos SGD užkariaus Baltiją
  Lenkija atėmė iš Lietuvos "mylimiausios Trampo sugulovės" vardą
  Tegai:
  SGD, Klaipėda

  Svarbiausios temos