10:54 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Ginčas tarp Lietuvos ir Vokietijos kompanijos pasibaigė, todėl Lietuvos valstybinė energetikos inspekcija išdavė bendrovei naują leidimą

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Lietuvos valstybinė energetikos inspekcija  išdavė Vokietijos bendrovei "Danpower" leidimą gaminti elektros energiją su skatinamuoju tarifu Kaune, praneša Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  Kauno elektrinė dabar 12 metų gaus 9,7 cento už kilovatvalandę (be PVM) tarifą, tuo metu vidutinė elektros energijos rinkos kaina yra 5,75 cento už kilovatvalandę.

  Šiuo sprendimu įgyvendinami taikiame susitarime tarp Lietuvos valstybės ir Vokietijos investuotojo "Danpower" numatyti įsipareigojimai. Šiuo susitarimu siekiama taikiai užbaigti 2015 metais pradėtus teisminius ginčus.

  Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pareiškė, kad Lietuva įgyvendino visus įsipareigojimus, kuriuos numatė taikos sutartis ir dabar kitai pusei liko padaryti paskutinius žingsnius.  

  Šią savaitę "Danpower" atsisakius skundo apeliaciniame teisme ir baigus paskutinį teisminį ginčą,  "Danpower" yra įsipareigojusi atsisakyti pretenzijų dėl 35 mln. eurų bylos iškėlimo tarptautiniame arbitraže ir nutraukti bylą ES Bendrajame teisme.

  "Danpower" gegužę, įgyvendindama taikų susitarimą, atsisakė 32 mln. vertės ieškinių dėl žalos valstybės atžvilgiu bei atsisakė teisių į Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) nutarimu suteiktą skatinamąjį tarifą Vilniaus kogeneracinei jėgainei.

  Generalinė taikos sutartis buvo pasirašyta ir įsigaliojo 2018 metų gegužės 8 dieną.

  Pagal taikos susitarimą Vokietijos kompanija taip pat yra numačiusi investuoti į šimtą elektromobilių pakrovimo stotelių Lietuvoje, kas prisidėtų prie elektromobilių plėtrai reikalingos infrastruktūros užtikrinimo.

  Gegužės mėnesį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas įvertino dviejų esminių taikos sutarčių bylose dėl "Danpower" teisės į skatinamąjį tarifą, atitiktį viešajam interesui, imperatyviems teisės aktų reikalavimams ir trečiųjų šalių teisėms bei jas patvirtino. Pagal galiojančius teisės aktus ir minėtą VKEKK nutarimą, tai atkūrė "Danpower" teisę į skatinamąjį tarifą, kurį ji buvo laimėjusi viešo aukciono būdu 2013 metais.

  Dar šia tema

  Verslas laimi, politikai pralaimi: kaip Rusijos SGD užkariaus Baltiją
  Elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje nenustoja augti
  Kuršių nerijoje baigti prisijungimo prie Rusijos energetikos sistemos darbai
  Tegai:
  energetika, Danpower, Energetikos ministerija, Vokietija, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos