09:27 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Kainų augimas, archyvinė nuotrauka.

  Premjero klausiama, kiek ir kada konkrečiai jis ruošiasi sumažinti kainas

  CC0 / pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Premjero prašoma labai konkrečiai atsakyti, kokį kainų sumažėjimą planuojama pasiekti iki 2019 metų gegužės 1 dienos, įgyvendinus Vyriausybės rengiamą "kovos su kainomis" planą

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamas paaiškinti, kaip Vyriausybė ir premjeras asmeniškai ruošiasi kovoti, kaip pats deklaruoja, su kainomis, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Pasak Andriaus Kubiliaus, pastaruoju metu premjeras daug dėmesio skiria kainų reikalams, skelbia, kad įgyvendinus jų sumanytus planus (dėl kurių efektyvumo galima būtų padiskutuoti), kainos turėtų sumažėti. Tačiau visuomenė pasigenda konkrečių tikslų, kaip ir kiek ketinama sumažinti kainas.

  "Kainų tema yra tikrai svarbi žmonėms ir norėtųsi tikėtis, kad visos šios Vyriausybės diskusijos ir kalbos nėra vien tik tuščias priešrinkiminis populizmas ir nesibaigs nerezultatyviai,"– sako Kubilius.

  Parlamentaras premjero klausia, ar Vyriausybė, svarstydama "kovos su kainomis" planą, yra gavusi nepriklausomų ekspertų vertinimą ir prognozes, kiek ir kada sumažėtų kainos, įgyvendinus tiek atskiras plano priemones, tiek ir visą kompleksinį planą. Jeigu tokia ekspertizė yra padaryta, prašo pateikti ekspertų vertinimo ataskaitą.

  Finansų ministerija, 2018 metų rugsėjo 12 dieną  paskelbusi oficialią poziciją dėl Lietuvos ekonominės raidos scenarijaus 2019–2021 metais, prognozuoja, kad kainos Lietuvoje šiuo laikotarpiu nemažės ir infliacija išliks praktiškai tokia pati, kaip 2018 metais, bei sieks apie 2,5 proc.

  Valstybės kontrolė  laikosi nuomonės, kad per artimiausius 3 metus kainos Lietuvoje ne mažės, o nuosaikiai augs ir infliacija sieks apie 2,5 proc.

  Tiek Finansų ministerija, tiek Valstybės kontrolė, rugsėjį atlikusios Lietuvos ekonominės raidos per artimiausius 3 metus vertinimą, neprognozuoja kainų sumažėjimo, priešingai – nuosaikų jų didėjimą. 

  Pasak Kubiliaus, tam, kad Vyriausybės rengiami "kovos su kainomis" planai nebūtų laikomi tik tuščiu neatsakingu populizmu ir cinišku politikavimu prieš rinkimus, premjero prašoma labai konkrečiai atsakyti, kokį kainų sumažėjimą planuojama pasiekti iki 2019 metų gegužės 1 dienos, įgyvendinus Vyriausybės rengiamą "kovos su kainomis" planą.

  Miestų gyvenimo kainos indeksas
  © Sputnik /
  Miestų gyvenimo kainos indeksas

  Dar šia tema

  Norint sumažinti kainas Lietuvoje, būtina mažinti PVM, teigia verslininkai
  Vyriausybė pasirinko sprendimus, kaip pažaboti kainų augimą
  Skvernelis: be SGD terminalo dujų kainos būtų dar didesnės
  Tegai:
  kainos, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos