01:53 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Kaip pareiškė "Naftogaz" vyriausiasis komercijos direktorius, kompanija ketina iš "Gazprom" pareikalauti 12 milijardų dolerių kompensacijos

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Kijevas turi planą "B" tam atvejui, jei bus paleistas dujotiekis "Nord Stream-2", pareiškė bendrovės "Naftogaz" vyriausiasis komercijos direktorius Jurijus Vitrenko Ukrainos televizijos "Penktojo kanalo" eteryje.

  Pasak Vitrenko, Ukraina ketina pareikalauti iš Rusijos 12 milijardų dolerių kompensacijos. Kaip pranešė komercijos direktorius, Kijevas jau pateikė ieškinį Tarptautiniam arbitražui, reikalaudamas kompensuoti žalą, kurią Ukraina gali patirti dėl "Nord Stream-2" paleidimo ir dėl to atsiradusių Ukrainos dujų perdavimo sistemos prastovų.

  Vitrenko teigimu, kalbama "tiesiog apie negautų tarifinių pajamų kompensaciją", o ne apie dabartinio tarifo persvarstymą.

  Kijevas bijo galimo dujų tranzito per Ukrainą apimties sumažėjimo po 2019 metų, kai pasibaigs Kijevo sutartis su "Gazprom". Dokumentas reguliuoja Rusijos dujų tranzito kainą ir sąlygas.

  Liepos mėnesį Ukraina Stokholmo arbitražui pateikė 11,58 milijardo dolerių ieškinį prieš Rusijos bendrovę ir reikalavo persvarstyti dujų tranzito tarifus nuo šių metų kovo mėnesio.

  Gruodį ir vasarį arbitražas priėmė sprendimus, susijusius su "Gazprom" ir "Naftogaz" ginču dėl mėlynojo kuro tiekimo ir tranzito, įpareigodamas Rusijos kompaniją sumokėti 2,56 milijardo dolerių. "Gazprom" apskundė nutartį, o po to pareikalavo visiškai panaikinti sprendimą dėl tranzito. Be to, Rusija kreipėsi į Stokholmo arbitražą su ieškiniu nutraukti sutartis su "Naftogaz", kurios buvo sudarytos iki 2019 metų pabaigos.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  Andžejaus Dudos "verslo planas" prieš "Nord Stream-2" nesuveikė
  Rusofobija brangiai kainuoja: EK savo sąskaita stato magistralę "Gazpromui"
  Vokietijos URM vadovas atsakė į Trampo kritiką dėl "Nord Stream-2"
  "Naftogaz" reikalaus iš "Gazprom" kompensuoti dujų kainų skirtumą
  Tegai:
  Nord Stream-2, Gazprom, Ukrainos "Naftogaz", Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos