09:16 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  114

  Lenkija ir Čekija nenori pakartoti Lietuvos likimo, todėl priešinasi ES elektrinėms taikomiems apribojimams, teigia ekspertas Aleksandras Grigorijevas

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Maskvoje ir Sankt Peterburge prasidėjo Rusijos energetikos savaitės tarptautinis forumas (REN). Pagrindinė diskusijų tema — energijos tvarumas besikeičiančiame pasaulyje.

  Interviu "Sputnik" radijui Natūralių monopolijų problemų instituto (IPEM) generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Grigorijevas sakė, kad daugelis Europos šalių nenori pakartoti Lietuvos, kuri atsisakė naudoti pigią energiją, likimo. 

  Elektros perdavimo linija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  "Labai sunku nekreipti dėmesio į anglį elektros energetikoje. Yra skirtingų nuomonių šiuo klausimu. Žinoma, ateityje anglies dalis mažės. Žinoma, mes matome patirtį Europos, kurioje šiuo metu vyksta tam tikra politika, siekiant "užgniaužti anglies gamybą". Aš už tai, kad rinkos jėgos sustatytų viską į savo vietas. Apribojimai taikomi naujoms elektrinėms, kurių akmens anglimi kūrenamos elektrinės paprasčiausiai negali aplenkti. Pačioje Europoje yra opozicinės jėgos, kurios prieštarauja šiai tendencijai. Tai Lenkija ir Čekija, kuriose vyksta išvystyta anglies gamyba, bet kurios nenori jos atsisakyti; kurios mato, koks yra kaimyninės Lietuvos pavyzdys, kur žmonės paklausė į ES ir uždarė Ignalinos atominę elektrinę. Dabar ten yra vienos didžiausių elektros energijos kainų. Nenuostabu! Nėra jokio pigios elektros energijos šaltinio. Jos nenori pakartoti Lietuvos likimo", — pabrėžė ekspertas.

  Dar šia tema

  Pigiausią energiją Lietuvai parduoda Kaliningradas ir Baltarusija
  Elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje nenustoja augti
  Padidinta elektros energijos perdavimo kainos viršutinė riba
  Tegai:
  elektra, Ignalinos AE

  Svarbiausios temos