11:43 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Specialistai patikrins sausumoje ir po vandeniu esančią infrastruktūrą, o taip pat įdiegs įrangos atnaujinimus

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas Klaipėdoje uždarytas dėl remonto ir techninio patikrinimo darbų, praneša SGD terminalų operatorės KN (AB "Klaipėdos nafta") spaudos tarnyba.

  "Planinio remonto ir techninio patikrinimo metu bus patikrinta visa SGD terminalo infrastruktūra – SGD laivas-saugykla "Independence", terminalo krantinė ir joje esanti įranga, dujų perdavimo vamzdyno įrenginiai. Atliekamų darbų metu terminale sustabdytas SGD išdujinimas", — teigiama pranešime. 

  Lietuvos ir užsienio rangovai bei sertifikuoti ir apmokyti KN specialistai inspektuos sausumoje ir po vandeniu esančią infrastruktūrą, tikrins įvairių įrenginių veikimą, įdiegs įrangos atnaujinimus, esant poreikiui atliks įvairius remonto darbus.

  KN valdomo SGD terminalo Klaipėdoje veikla dėl planinių remonto darbų laikinai stabdoma kasmet.

  Planinis remontas šiemet prasidėjo neilgai trukus nuo 2018 dujų metų, apimančių 12 mėnesių laikotarpį nuo 2017 metų spalio pabaigos. Šiuo laikotarpiu SGD terminale iš viso buvo priimta 19 dujovežių. Iš viso buvo išdujinta ir perkrauta – 8,68 TWh gamtinių dujų.

  Numatoma, kad planuoto remonto ir priežiūros darbai bus baigti ir terminalas veiklą atnaujins po savaitės,  pirmadienį, spalio 15 dieną.

  KN generalinis direktorius Mindaugas Jusius pareiškė, kad po ketverių metų veiklos SGD terminalo teikiamų paslaugų paklausa išlieka aukšta. Pasak jo, atskirais mėnesiais terminalas dirbo didesniu nei 90 procentų pajėgumu.

  SGD terminalas Klaipėdoje buvo pastatytas 2015 metais. Lietuvos valdžios teigimu, jis buvo būtinas tam, kad atsikratytų "Gazprom" dujų monopolijos. Tačiau iki 60 procentų suvartojamų dujų importuojama iš Rusijos.

  Laivą-saugyklą Lietuva nuomoja iš Norvegijos ir kasmet "Klaipėdos nafta" sumoka už jį 60 milijonų eurų.

  Rugpjūčio mėnesį valdžia nusprendė išpirkti jį pasibaigus nuomos sutarčiai 2024 metais. Remiantis preliminariais duomenimis, išpirkos suma varijuos nuo 121 iki 160 milijonų eurų.

  Dar šia tema

  Į Klaipėdos uostą atvyko paskutinis šių metų SGD krovinys
  Įklimpo iki ausų: kodėl Lietuva nori pirkti SGD terminalą
  Ekspertas: SGD terminalas išlėks į orą, jei ten dirbs lietuviai
  Vienas prieš vieną su SGD: kodėl EK negali išgelbėti Lietuvos nuo jos pačios pinklių
  Rusofobija brangiai kainuoja: EK savo sąskaita stato magistralę "Gazpromui"
  Verslas laimi, politikai pralaimi: kaip Rusijos SGD užkariaus Baltiją
  Tegai:
  SGD, SGD terminalas, Klaipėdos nafta, Klaipėda, Lietuva

  Svarbiausios temos