21:53 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Elektros perdavimo linija, archyvinė nuotrauka

  "NordBalt" remontas baigiamas anksčiau

  © Sputnik / Александр Липовец
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Jungties movų keitimo remonto darbus buvo planuota baigti spalio pabaigoje

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. "NordBalt" jungties, jungiančios Lietuvą ir Švediją, remontas bus baigtas anksčiau laiko, praneša Lietuvos energetikos ministerijos spaudos tarnyba su nuoroda į "Litgrid" AB.

  "NordBalt" jungtis vėl pradės veikti nuo spalio 12 dienos. Jungties movų keitimo remonto darbai bus baigti anksčiau – planuota darbus baigti spalio 28 dieną.  "NordBalt" jungties remontas prasidėjo rugpjūčio 16 dieną.

  "Mes labai džiaugiamės, kad darbus pavyks baigti anksčiau, nei planuota. Visus remonto darbus pavyko atlikti sklandžiai, oro sąlygos buvo palankios. Rangovai savo darbe laikėsi griežčiausių kokybės reikalavimų ir mes kartu dedame visas pastangas, kad  rinka galėtų kuo daugiau išnaudoti infrastruktūrą", — sako Daivis Virbickas, "Litgrid" generalinis direktorius.

  Lietuva gauna elektros energiją per "NordBalt" jungtį, kuri pradėjo veikti 2016 metais. Tačiau jungtis veikia su sutrikimais, todėl elektros energijos kainos regione nuolat keičiasi.

  Jungties remontas buvo viena iš elektros kainų augimo Lietuvoje ir Baltijos šalyse  priežasčių. Kaip pažymėjo "Energijos tiekimo" generalinis direktorius Ainis Kavaliauskas, rekordiškai aukštas elektros kainų lygis Lietuvoje pastaraisiais mėnesiais  laikosi ne tik dėl jungčių remonto, bet ir apskritai brangesnės nei įprasta elektros visame Baltijos šalių ir Skandinavijos regione. Prie to prisidėjo elektros gamybai nepalankios oro sąlygos, atominių jėgainių remonto darbai bei didesnis energijos suvartojimas.

  Dar šia tema

  Padidinta elektros energijos perdavimo kainos viršutinė riba
  Atšalę orai atsinešė ir didesnes elektros kainas

  Svarbiausios temos