08:22 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Lietuviai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos bankas ragina lietuvius negalvoti apie krizę

  CC BY-SA 2.0 / Sergey Galyonkin
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Pasak banko darbuotojo, Lietuva patiria ciklinį kilimą, po kurio atsiranda natūralus sulėtėjimas

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorius Gediminas Šimkus įsitikinęs, kad lietuviams nereikėtų galvoti apie krizę.

  "Šiuo metu Lietuva yra, pavadinkime, ciklinio pakilimo etape. Tai reiškia, kad mūsų ekonomikos automobilis važiuoja šiek tiek didesniu negu saugus greitis. Po tokio ciklinio pakilimo turėtume galvoti ne apie nuosmukį, ne apie krizę, bet apie natūralų augimo sulėtėjimą, t. y. jis vis dar išlikti, bet gali būti lėtesnis negu tas, kurį dabar matome", – LRT sakė ekonomistas.

  Anot jo, šiuo metu Lietuvoje labai sparčiai auga darbo užmokestis — net 11 proc. Kaip prognozuoja Lietuvos bankas, toks augimas artimiausiu metu išliks, tačiau ekonomistas įspėja ir apie su tuo susijusias grėsmes.

  Šimkus pabrėžė, kad trumpuoju laikotarpiu ekonomistai džiaugiasi augančia perkamąja galia, bet ilguoju laikotarpiu didesni atlyginimai, ypač jei jie viršija našumo augimą, daro įtaką šalies konkurencingumo mažėjimui

  Anksčiau SEB banko ekonomistai sakė, kad Baltijos valstybėms prireiks kelių dešimtmečių pasiekti Šiaurės Europos šalių gerovės.

  Ekspertai pabrėžė, kad Švedijos ir Suomijos BVP vienam gyventojui yra pusantro karto didesnis nei Baltijos valstybių lygis. Baltijos valstybės sugebėjo šiek tiek priartėti prie Suomijos lygio tik dėl stagnacijos šioje šalyje. Švedijos lygis Baltijos šalims yra dar sunkiau pasiekiamas.

  Lietuvos bankas užkirto kelią nepagrįstoms palūkanoms >>

  Tuo pačiu metu, pasak milijardieriaus ir investicinės bendrovės "Bridgewater Associates" įkūrėjo Ray Dalio, pasaulinė finansų krizė gali įvykti per ateinančius dvejus metus. Jis sakė, kad iš pradžių kartu su gamybos pajamomis didėja skolos, o turto vertė auga. Tuo pačiu metu dėl didėjančių skolų centriniai bankai sugriežtino pinigų-paskolų politiką, dėl kurios palūkanų normos sumažėja beveik iki nulio ir atsiranda krizė.

  Dar šia tema

  Lietuvoje jaunimas jaučiasi mažiausiai saugia visuomenės grupe
  Lietuvos bankas atskleidžia, ar Lietuvos gyventojai savo šalyje laimingi
  Lietuvos biudžeto juodosios skylės: kas liko Skverneliui nuo Grybauskaitės
  JAV milijardierius papasakojo, kada laukti naujos finansų krizės
  Tegai:
  finansinė krizė, Lietuvos bankas

  Svarbiausios temos